Pasowanie na Gimnazjalistę 2012

27 września w naszej szkole miało miejsce pasowanie uczniów klas pierwszych na gimnazjalistów. Całą uroczystość rozpoczęli uczniowie z klas trzecich, którzy przypomnieli, jakie są plusy bycia w Gimnazjum nr 1 w Jaśle oraz opowiedzieli o sukcesach naszych uczniów i absolwentów.  Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu szkoły nastał kluczowy moment uroczystości ? ślubowanie, który w imieniu wszystkich uczniów składali przewodniczących klas pierwszych. Każdemu reprezentantowi został wręczony akt ślubowania.
 Dyrektor szkoły, pan Kazimierz Mikrut, zabierając głos, przypomniał o możliwościach spełnienia marzeń w naszym gimnazjum i podkreślił ,że należy z godnością reprezentować Gimnazjum nr 1 w Jaśle.
 Po części oficjalnej nastał czas na przedstawianie poszczególnych klasy pierwszych. Występy zawierały własne wiersze i piosenki z akompaniamentem.
Po zakończeniu akademii nastał czas na długo oczekiwaną dyskotekę, która była okazją nie tylko do energicznych tańców ale i do zawierania nowych znajomości.
 Ten dzień  był ważny dla ,,pierwszaków?, ponieważ z przysłowiowych ,,kotów? przekształcili się w prawdziwych gimnazjalistów.

Iga Wiśniowicz, Aleksandra Bochnia, Gabriela Kachlik

Zobacz galerię zdjęć:Pasowanie na Gimnazjalistę 2012