Wakacyjne wspomnienia uczniów Gimnazjum nr 1 w Jaśle

Już za nami pierwszy dzwonek i pierwsze zadania domowe, jednak uczniowie Gimnazjum nr 1 w Jaśle jeszcze wspominają letnią kolonię w Zakopanem.
Jak co roku młodzież spędziła wspaniałe chwile w tej pięknej górskiej miejscowości. Podczas tygodniowej kolonii uczniowie zakwaterowani byli w pensjonacie ,, U Hani i Jędrka ? w dzielnicy Olcza. Choć lipcowa burzowo ? upalna pogoda nie pozwalała skorzystać z wielu atrakcji turystycznych, to odważni koloniści, nawet w deszczowe dni zwiedzali piękne okolice Zakopanego. Niezrażeni aurą gimnazjaliści ze słynnej Gubałówki podziwiali piękna panoramę Tatr, odwiedzili Dolinę Strążyska , Rusinową Polanę, a także podziwiali atrakcyjne zabytki . Zapewnie jest to duża zasługa znakomitych zakopiańskich przewodników, którzy nawet w niepogodę zachęcali kolonistów do niestrudzonych wędrówek. Choć cały szkolny rok przed nam miło pomyśleć, że za rok znów zawitamy w ten górski, piękny  zakątek ? powiedzieli uśmiechnięci koloniści.