Gimnazjum nr 1 w Jaśle

Wakacyjny wypoczynek, czyli dla każdeco coś miłego

Wakacje są czasem odpoczynku od szkoły, kartkówek i sprawdzianów. Każdy ma inny pomysł na spędzanie wolnego czasu. Jedni wolą długie, męczące i pełne przygód wędrówki po górach, a inni słodkie lenistwo na plaży z słuchawkami w uszach. Postanowiłyśmy przedstawić Wam kilka propozycji na spędzenie czasu w wakacje, na które tak długo czekaliśmy.
Wakacje nad morzem.
Słońce, piasek, woda. No i stragany...mnóstwo straganów. Można spacerować brzegiem morze oglądając piękne wschody i zachody słońca. Można opalać się godzinami na plaży lub szarżować wśród fal. Tu można oderwać się od świata, patrząc na morze i wsłuchując się w szum fal, nasze problemy wydają się małe i nieważne.
Jeżeli jesteś wielbicielem lodów, gofrów, spacerów po plaży jest to miejsce stworzone dla ciebie.
Wakacje na wsi.
Piejący kogut w roli budzika, promienie Słońca padające na twarz. Świeże mleko i jajka na śniadanie. Jednym słowem spokój. Tam możesz jeździć na rowerze lub na rolkach, urządzać z przyjaciółmi ogniska, bawić się wieczorami w podchody. Kąpać w jeziorach i opalać na łąkach. Można też po prostu usiąść w zaciszu ganku i czytać, czytać i czytać...
Są to typowe wakacje dla osób, szukających ciszy, samotności, odpoczynku, ale także dla tych którzy chcą aktywnie i wesoło spędzać czas na świeżym powietrzu.  

Wakacje w górach.
Wycieczki, życie na krawędzi, długie męczące wręcz wyczerpujące wspinaczki, a na szczycie- satysfakcja i radość z pokonania przeszkód i trudności. No i te krajobrazy. Stojąc na szczycie wydaje Ci się ,że możesz wszystko, co tam jakiś sprawdzian z matmy. Jesteś niepokonany. Przechadzając się po polanach możesz spotkać pasące się owce, spacerować, w deszczowe dni grać w karty. W górach jest wiele skansenów, możesz dowiedzieć się w nich wiele o dawnej kulturze Polski.
Wakacje w górach proponujemy sportowcom i osobom lubiącym aktywnie spędzać czas.

Wakacje za granicą.Na świecie jest wiele pięknych miejsc. Malownicze wzgórza Holandii, romantyczna atmosfera Paryża, brukowane uliczki Wiecznego Miasta, ogromne centra handlowe Stanów Zjednoczonych i ciepła egipskie morza. Można poznać nowe języki, zapoznać się z kulturą innego kraju i zwiedzać w nieskończoność. Pływać z delfinami wśród australijskich raf koralowych lub surfować wśród hawajskich fal. Można podziwiać zniszczone miasta starożytnej Kartaginy lub szaleć w węgierskich aquaparkach. Na zapalonych narciarzy czekają alpejskie stoki.
Każdy znajdzie coś dla siebie

Wakacje w mieście..
..nie muszą być nudne. Można robić tyle fajnych rzeczy. Spotykać się ze znajomymi, chodzić do kina, teatru od czasu do czasu można wybrać się na zakupy. Chodzić na różnego rodzaju wystawy. W muzeach można oglądać piękne eksponaty, lub lepiej poznać historię kraju zwiedzając zamki, dwory czy skanseny archeologiczne.
Są to wakacje dla każdego?

Niestety wakacje nie trwają wiecznie. Trzeba znaleźć czas na zakupienie nowych zeszytów, książek i przyborów szkolnych. Szkoła się zaczyna, lecz wszystkie przygody pozostają w naszej pamięci. Bo najlepszą pamiątką z wakacji są wspomnienia.

Anna Gawłowska, Weronika Zoła

 
© 2009 Gimnazjum nr 1 w Jaśle
Webmaster