Fizyka w naszym gimnazjum.

FENIKS to długofalowy program odbudowy, popularyzacji wspomagania fizyki w szkołach. Od 1.03.2009r. nasze gimnazjum włączyło się do tego projektu. Zajęcia prowadzi Małgorzata Trznadel ? nauczyciel fizyki.

20.03.2009r. uczniowie należący do kółka ?Feniks? wzięli  udział  w bardzo ciekawym wykładzie i serii najatrakcyjniejszych doświadczeń fizycznych, które miały miejsce  w sali wykładowej Uniwersytetu Rzeszowskiego

Po wykładzie uczniowie mogli z bliska zobaczyć przyrządy używane w  doświadczeniach.

Następnie uczniowie podzieleni na zespoły dwuosobowe zmierzyli się z doświadczeniami w pracowni laserowej UR pod czujnym okiem Pana dr Ireneusza Stefaniuka. Tematy związane z światłem laserowym mimo, że trudne dostarczyły uczniom wielu ciekawych wrażeń.

W pracowni fizycznej naszego gimnazjum na pierwszych zajęciach uczestnicy kółka ?Feniks? eksperymentowali z kulą plazmową i generatorem  Van de Graaffa

Z olbrzymią precyzją wyznaczaliśmy też współczynnik tarcia.