Wyniki konkursy ,,Czyste środowisko - czysta woda" 2011/2012

,,Miej serce dla przyrody i nie zanieczyszczaj wody"

30 kwietnia 2012 roku o godz. 10.00 w Gimnazjum nr 1 w Jaśle rozpoczął się XIII Powiatowy Konkurs Ekologiczny ,, Czyste Środowisko - Czysta Woda."

Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy o środowisku i jego zagrożeniach, kształtowanie postaw proekologicznych skłaniających młodzież do uznania konieczności ochrony przyrody. Potyczki konkursowe rozpoczął Pan Dyrektor Gimnazjum nr 1 , który zachęcił młodych ekologów do budującej rywalizacji.

W konkursie wzięło udział sześć 2 - osobowych drużyn . Zmagania drużyn przebiegały w dwóch etapach. W pierwszym etapie - pisemnym - uczniowie rozwiązywali test, krzyżówkę i rozpoznawali organizmy wodne. W drugim etapie - ustnym - odpowiadali na trzy wylosowane przez siebie pytania . Mimo trudnej tematyki konkursowej młodzież prezentowała w obu etapach wysoki poziom wiedzy ekologicznej i dojrzałość myślenia.

Wyniki konkursu:

I miejsce Gimnazjum nr 1 w Jaśle suma punktów 97

II miejsce Gimnazjum w Brzyskach suma punktów 82

III miejsce Zespół Szkół Miejskich nr 4 w Jaśle i Zespół Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle suma punktów 77

IV miejsce Gimnazjum w Nowym Żmigrodzie suma punktów 73

V miejsce Publiczne Gimnazjum nr 3 w Szebniach suma punktów 61

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i wartościowe albumy. Każda szkoła otrzymała nagrodę książkową i dyplom. Nagrody dla młodzieży ufundował Urząd Miasta Jasła