,,Zostań Poliglotą" 2012

29 marca w Gimnazjum nr 1 w Jaśle odbyła się siódma edycja konkursu językowego ,,Zostań Poliglotą?. W konkursie wzięło udział 10 drużyn z gimnazjów jasielskich i powiatu jasielskiego. Konkurs składał się z dwóch części. Podczas części pierwszej dwuosobowe drużyny rozwiązywały test leksykalno ? gramatyczny z języka angielskiego i niemieckiego, czego wynikiem było wyłonienie pięciu drużyn , które zakwalifikowały się do drugiego etapu. W drugim etapie uczniowie odpowiadali na wylosowane przez siebie pytania z zakresu życia codziennego.  W skład komisji oprócz nauczycieli języka angielskiego i niemieckiego z Gimnazjum nr 1 , weszli : Anna Hycnar , wykładowca PWSZ w Krośnie oraz przedstawiciel wydawnictwa Pearson , Przemysław Michna.

I miejsce zajęli uczniowie Gimnazjum nr 1 w Jaśle ? Magdalena Potrawska i Bartosz Jaśko
II miejsce Gimnazjum nr 2 w Jaśle - Monika Ryba i Bartosz Buglewicz
III miejsce ZS w Nowym Żmigrodzie - Katarzyna Potera i Bohusz Kondrad
IV miejsce ZSM nr 5 w Jaśle - Manuela Podkulska i Martyna Piątkowska
V miejsce ZS w Opaciu - Angelika Bezak, Dorota Witalis

Sponsorami konkursu byli:
Burmistrz Miasta Jasła, który objął patronat nad konkursem, wydawnictwo Pearson, Skok Stefczyka, sieć jasielskich sklepów MPM , PNiG SA, Instytut Goethego, księgarnia Bookland z Rzeszowa, Cukiernia Keks, Wydawnictwo Wsip, Księgarnia Nova

Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy za rok.

Zobacz galerię zdjęć:

,,Zostań Poliglotą" 2012