Gimnazjum nr 1 w Jaśle

Dzień Otwarty 2012

      21 marca 2012 roku w Gimnazjum nr 1 w Jaśle odbył się Dzień Otwarty. Uczniowie klas szóstych wraz z opiekunami mogli zobaczyć, jak wygląda nauka w naszej szkole, a także spotkać się ze szkolną społecznością.
      W sali gimnastycznej odbyły się zawody sportowe w siatkówce, koszykówce i pokazy gimnastyki sportowej. W świetlicy szkolnej uczniowie mogli zrealizować się artystycznie i wykonać palmę wielkanocną. Można było także obejrzeć wystawę poświęconą działalności PCK. W holu samorząd szkolny w czasie pokazów multimedialnych przybliżał życie codzienne i sukcesy szkoły. Tego dnia w auli szkolnej miało miejsce podsumowanie konkursów organizowanych cyklicznie dla szkół podstawowych z Jasła i powiatu. Nagrody wręczano zwycięzcom  Powiatowego Konkursu Przyrodniczego, Powiatowego Konkursu Mitologicznego i Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego. Laureaci i finaliści otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy, mogli obejrzeć także prace plastyczne wykonane przez gimnazjalistów. W salach języka angielskiego i niemieckiego szóstoklasiści wzięli udział w quizach z nagrodami oraz zapoznali się z ofertą podręczników do nauki tych przedmiotów. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia w pracowni biologicznej, w której można było samemu wykonać preparat do mikroskopowania, obejrzeć ludzki szkielet oraz dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat pochodzenia i życia człowieka na Ziemi. Tuż obok, w sali chemicznej, odbywały się doświadczenia chemiczne wykonywane przez uczniów: otrzymywanie wodoru, wybuch ?wulkanu? i mieszanie kolorów. W szkolnej bibliotece można było podziwiać archiwalne książki z I połowy XX wieku oraz wystawę   ? Jasło na starych pocztówkach?, zaś w pracowniach języka polskiego goście oglądali próby przed prezentacjami projektów gimnazjalnych. Dodatkowo w sali nr 48 można było obejrzeć prezentację multimedialną na temat Japonii  - opowieści i eksponaty dotyczyły między innymi sushi, kultury ryżu, orgiami i karate. W pracowni fizycznej przeprowadzono doświadczenia dotyczące elektrostatyki, dynamiki i cieczy niutonowskiej. Obok, w sali nr 54 chętni szóstoklasiści mogli brać udział w konkursach matematycznych oraz wysłuchać ciekawych prelekcji połączonych z pokazami. Zajęcia w pracowni historycznej z pewnością przypadły do gustu tym, którzy interesują się historią miast i regionu. Zorganizowano tam wystawę książek, wyświetlono prezentację dotyczącą Jasła w okresie zaborów. W sali geograficznej zaprezentowano albumy o różnych miastach i krajach świata. Uczniowie mogli też zapoznać się z działalnością Szkolnego Koła Caritas
Dzień Otwarty zorganizowany przez Gimnazjum nr 1 w Jaśle cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Na szczególną uwagę zasługuje zaangażowanie nauczycieli, którzy nadzorowali wszystko to, co działo się w poszczególnych salach oraz gimnazjalistów, którzy pod czujnym okiem wychowawców przygotowali atrakcje. 
Szóstoklasiści odwiedzający w tym dniu naszą szkołę twierdzili w zdecydowanej większości, że swoją dalszą edukację wiążą  z Gimnazjum nr 1 w Jaśle.
Do zobaczenia we wrześniu!

Anna Dyląg II i
Agnieszka Morajda II i

Zobacz galerię zdjęć:

Dzień Otwarty 2012

 
© 2009 Gimnazjum nr 1 w Jaśle
Webmaster