Gimnazjum nr 1 w Jaśle

Podsumowanie pracy w I półroczu roku szkolnego 2011/2012

21 lutego w naszej szkole odbył sie apel podsumowujący naukę w I półroczu roku szkolnego 2011/2012. Wręczono nagrody najlepszym uczniom oraz zwycięzcom konkursów. Najwyższą średnią ocen wśród klas pierwszych zdobyła klasa 1 g ze ślerdnią 4,49. Najlepszy wynik wśród klas drugich uzyskała klasa 2h - 4,56, wśród klas trzecich klasa 3 h średnia 4,42.

Na liście rankingowej ,,najlepszego ucznia" znalazło się 43 uczniów, którzy wypracowali średnią 5,0 i wyzej. 26 uczniów ze średnią 5,07 i wyżej otrzymało stypendia naukowe. Wśród najlepszych znaleźli się : Hubert Syzdek, Krzysztof Krysa, Anna Dyląg,Małgorzata majewska, Piotr Dunaj, Kacper Kras, Kinga Naszkiewicz,Marcin Siewierski, Zofia Kazanecka, Iwona Gierlicka, Klaudia Dziuba, Dominika Pasterczyk, Oktawia Sepioł, Liliana Dyląg, Aleksandra Mroszczyk, Karolina Stachura,Aleksandra Pierz, Agnieszka Radoń, Ilona Tonkowicz, Maciej Kołodziej, Aleksandra Konieczna, Jakub Fila, Mateusz Mikrut, Katarzyna Stachacz, Sylwia Pisula, Aleksandra Stęgowska.

W minionym półroczu odbyło się 5 Ogólnopolskich Konkursów z różnych przedmiotów.

W Alfiku Humanistycznycm największy sykces odniosła Aleksanda Forystek z klasy 2 g która zajęła I miejsce w województwie i IV w kraju. Oktawia Sepioł z klasy 3 h zajęła I miejsce w województwie i VII w kraju, natowiast Izabela Piętek z klasy 1 f zajęła XIII miejsce w kraju.

W Alfiku Matematycznym dyplomy za najlepsze wyniki otrzymali : Krzysztof Jarecki, Maria Kołodziej i Jakub Szeląg wszyscy z klasy 1 h, Paweł Krzyżak 1 g, Aleksandra Szprucińska 2 h, Aleksandra Forystek 2g, Marek Miśkiweicz 2h, Marcin Siewierski 3 h, Hubert Syzdek 3h, Diana Nguyen Van 3 d

W Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym ,,Mat 2012" I miejsce w województwie zajęła Aleksandra Mroszczyk z klasy 2b, II miejsce w województwie Agniezka Radoń z 2 b , III miejsce w województwie Marcin Górniak z 2b , a IV miejsce w województwie Aleksandra Forystek z klasy 2g  

Wśród klas pierwszych II miejsce w województwie zajęła Izabela Piątek z 1 f , IV miejsce w województwie zajęła maria Kołodziej z 1h . Z klas trzecich II miejsce w województwie zajęła Diana Nguyen Van z klasy 3d , a Marcin Siewierski z klasy 3h zajęł III miejsce w województwie.

Po raz trzeci nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie ,,Multitest" odnosząc duze sukcesy. Z chemii I miejsce w kraju zajęła Małgorzata Majewska z klasy 1 b, a Krzysztof Krysa z 3 g zajęł V miejsce. Z biologii I miejsce w kraju zajął Piotr Dunaj z klasy 1h . Z geografii wyróżnienia od miejsca 11 do 15 otrzymali : Marcin Siewierski, Maciej Kołodziej , Łukasz Buczyński, Krzysztof Krysa oraz Krzysztof Kawałek. Z historii laureatami zostali: Krzysztof Krysa, Marek Miśkiewicz, Aleksandra Szpak i Aleksandra Forystek. Z historii lauteatami zostali Krzysztof Krysa, Marek Miśkiewicz, Aleksandra Szpak i Aleksandra Forystek. Z języka angielskiego dyplomy otrzymali : Kacper Słowik, Maja Piskadło oraz Ilona Tomkowicz

W Ogólnopolskim Konkursie English High Flier I miejsce w województwie a VII w kraju zajęła Maja Piskadło z klasy 1e

Ogólnopolski Konkurs ,,Pingwin" przeprowadzony został z języka niemieckiego i z chemii. Dyplom laureata z języka niemieckiego otrzymay dwie uczennice Aleksandra Gonera oraz Magdalena Potrawska. Z chemii wyróżnieni zostali Kamil Reczek i Krzysztof Krysa.

W Wojewódzkim Konkursie Plastycznym ,,Porozmawiajmy o Aids" 1I miejsce zajęła Kornelia Mierzwa, II miejsce Dominika Cichy, a wyróżnienie otrzymała Karolina Zajdel. W konkursie fotograficznym organizowanym przez Magurski Park Narodowy III miejsce przyznano Annie Górniak.

W konkursie plastycznym ,,Odnawialne żrodłą energii" I miejsce w kraju zajęła Aleksandra Gonera z klasy II g, a wyróżnienie otrzymał Bogumił Czyżowicz z klasy 2a

W minionym półroczu trzech uczniów naszego gimnazjum - Jakub Stępień, Kamil Reczek i Łukasz Buczyński - wzięło udział w VI edycji konkursu projektów naukowych z fizyki. Za wyznaczenie ładunku zgromadzonego na naelektryzowanych kulkach zdobyli tytuł finalisty.

W naszym gimnazjum odbyły się trakże konkursy szkolne. W Konkursie Poetyckim o Bibliotece i Książce zwyciężył Damian Górecki z klasy I b. W konkursie chemicznym ,,Rewolucyjne odkryciua chemiczne polskich chemików" I miejsce zajęła Agnieszka Morajda z klasy II a , a wyróżnienie otrzymała Monika dziedzic z klasy I b. Z języka niemieckiego na w konkursie na ,,Najciekawszą kartkę świąteczną" I miejsce przyznano Szymonowi Zielińskiemu z klasy I h , II miejsce przypadło Agnieszce Bełdzie z III b , natomiast III miejsce zajął Radosław Gomuła z klasy I a.

Z gaografii odbyły się dwa konkursy na plakat. Dla klas pierwszych ,,Parki Narodowe Świata": I miejsce zajęła Ewelina Mastej z klasy 1 e, II miejsce Adriana Inglot z 1 f i Karol Rakoczy z 2a, III miejsce Justyna Rogowska z 1 e i Aleksandra Kwast z 1f; dla klas drugich ,,7 współczesnych cudów świata": I miesjce jakub Inglot z 2b, Klaudia Dziuba z 2f, Agnieszka Morajda z 2i, II miejsce zajęły Patrycja Konik i Katarzyna Misior z 2e oraz Gabriela Cichoń z 2b, III miejsce przyzmano Otylii Leśniak z 2e i Anecie Stec z 2a.

 

 
© 2009 Gimnazjum nr 1 w Jaśle
Webmaster