Powiatowy Konkurs Przyrodniczy

IV Powiatowego Konkursu Przyrodniczego
dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych

1. Konkurs adresowany jest do uczniów klas szóstych szkół podstawowych z powiatu jasielskiego. Celem konkursu jest promowanie wiedzy z przyrody wśród uczniów szkół podstawowych.

2. Konkurs jest jednoetapowy. Uczniowie rozwiązują test składający się z pytań (otwartych
i zamkniętych), sprawdzający wiedzę z przyrody w zakresie omawianym w klasach IV ? VI szkoły podstawowej. Czas pracy uczniów wyniesie 45 minut.

3. Szkoła może zgłosić nie więcej niż czterech uczestników z każdego oddziału.
W wyjątkowych sytuacjach (np. braku chętnych uczniów z klas szóstych) szkoła może zgłosić uczniów z klas piątych.

4. W ramach zgłoszenia do konkursu nauczyciel przyrody przygotowuje propozycje pytań konkursowych ? 5 zadań zamkniętych i jedno otwarte.
Zgłoszenia (lista uczestników i propozycje pytań) w formie pisemnej lub elektronicznej należy kierować na adres:

ul. Czackiego 2
38-200 Jasło
Tel/fax (013) 4463674

Zgłoszenia  należy przesłać do 24 lutego 2012 r.

5. Konkurs odbędzie się w Gimnazjum nr 1 w Jaśle 6 marca 2012 r. o godz. 10.00

6. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej Gimnazjum nr 1 w Jaśle
w ciągu 7 dni od dnia konkursu.

7. Tytuł laureata konkursu, dyplom oraz nagrodę rzeczową otrzymają uczniowie, którzy zajmą miejsca I ? V. Uczniowie, którzy zajmą miejsca VI ?X otrzymają tytuł finalisty oraz dyplom. Ponadto laureaci i finaliści konkursu w przypadku kontynuowania nauki
w Gimnazjum nr 1 w Jaśle będą mieli pierwszeństwo wyboru profilu klasy.

8. Koszty organizacyjne konkursu ponosi organizator przy wsparciu sponsorów.
Koszty ewentualnego dojazdu uczestników i opiekunów ponosi ich macierzysta szkoła.

W razie pytań lub wątpliwości zainteresowanych prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny. Informacje można uzyskać u organizatorów konkursu ? Elżbiety Niedźwiedź i Marii Zajchowskiej.