Gimnazjum nr 1 w Jaśle

Postanowienia noworoczne

Niedawno powitaliśmy rok 2012.Znowu możemy zacząć wszystko od nowa ? grubą kreską oddzielić i podsumować to, co wydarzyło się w minionym roku i planować kolejny. Z pewnością wielu z nas będzie obiecywać sobie różne rzeczy, które postara się zrobić przez ten czas.
      Czy warto robić noworoczne postanowienia? ? zdania są podzielone. Niektórzy uważają rok bez  żadnych postanowień za stracony ? w końcu to często doskonały trening silnej woli, a jeśli dotrzymamy obietnicy, także ogromna satysfakcja. Inni zaś twierdzą, że jest to strata czasu, bo przecież większość naszych planów i tak się nie  zrealizuje.
      Czego dotyczą najczęściej nasze postanowienia? Według sondaży kobiety  często pragną znaleźć sobie drugą połówkę, schudnąć lub zacząć dbać o siebie (fitness, jogging); mężczyźni ? rzucić nałóg, zaoszczędzić pieniądze lub spędzać więcej czasu z rodziną, a dzieci i młodzież -  lepiej się uczyć .Postanowienia mogą być różne, tak  samo jak różne jest podejście do ich realizacji. Niezależnie od wszystkiego, u progu tego Nowego Roku życzymy Wam zrealizowania noworocznych postanowień i spełnienia marzeń.

Anna Dyląg, Agnieszka Morajda

 
© 2009 Gimnazjum nr 1 w Jaśle
Webmaster