Świat iluzji w naszym gimnazjum

24 listopada w naszej szkole miało miejsce magiczne wydarzenie. Uczniowie wraz z nauczycielami mieli okazję sportkac się z Aleksandrem Tkaczem, jedynym w swoim rodzaju ukraińskim mistrzem iluzji. Z jego biografii dowiadujemy się, iż jest on hipnotyzerem, znanym z programów scenicznej hipnozy dla dorosłych pod tytułem ?Niesamowite, ale oczywiste?. Magik mówi, że przygoda z iluzją dała mu możliwość realizowania się we własnym zawodzie, ponieważ ukończył on psychologię i pedagogikę. Podczas przedstawienia w naszym gimnazjum mieliśmy okazję bycia świadkami niecodziennych wydarzeń takich jak: lewitowanie, czytanie w myślach, przecinanie piłą osoby z publiczności, czy też pojawianie się i znikanie przedmiotów. Tajemnicze sztuczki przez niego wykonywane przenosiły nas, oglądających w świat fantazji, marzeń i czarów. Sam magik stwierdził, że umiejętność sztuki iluzji może posiąść każdy, niezależnie od wieku oraz dotychczasowych doświadczeń. Zasada jest podobna do nauki śpiewania, należy po prostu dużo ćwiczyć, choć talent też się liczy. Ponadto za sztuczkę wymagającą największej koncentracji uznał lewitację ?  ?Latający stolik należy do jednych z najtrudniejszych trików? ? mówił. Zdradził nam także, że podstawowym elementem ,by byćwiarygodnym w tej profesji, jest kontakt z publicznością. Relacja pomiędzy audiencją a artystą jest bardzo ważna, nie ma sukcesu bez akceptacji ze strony widza. Podkreśli, że stawia nacisk na indywidualność, na coś, co odróżni go od innych iluzjonistów, pozwoli zapamiętać. Pomysły na pokazy i magiczne sztuczki czerpie z muzyki, bowiem interesuje się każdą, nie tylko ukraińską. Inspiruje się innymi artystami, ale generalnie stara się wymyślać własne pokazy, coś, co zdziwi, zaskoczy, ?zaczaruje? widza, nie lubi powtarzać tego, co było już prezentowane. Liczy się jednak z krytyką, wie, że jedni mogą być tym zachwyceni tym, ale są i tacy, na których nie robi to wrażenia. Naszym koleżankom i kolegom prezentacja sztuki iluzji bardzo się podobała, choć wszyscy zadają sobie pytanie jak to możliwe?
Kamila Szczepanik, Aleksandra Lechowicz

zobacz zdjęcia z pokazu: Świat iluzji