Wakacyjne wspomnienia gimnazjalistów

Już za nami pierwszy dzwonek, ale uczniowie Gimnazjum nr I w Jaśle jeszcze wspominają letnią kolonię w Zakopanem. Jak co roku młodzież odpoczywała w tej pięknej, górskiej miejscowości. Podczas tygodniowego wypoczynku mieszkali  w pensjonacie ?U Hani i Jędrka? w dzielnicy Olcza. I choć lipcowa, kapryśna pogoda nie pozwalała na wiele atrakcji turystycznych, to odważni koloniści, nawet w deszczowe dni zwiedzali Zakopane i jego okolice.

Z pasją podziwiali jego atrakcyjne zabytki i bacówki, gdzie poznawali sposoby wyrobu jakże znanych oscypków, a ze słynnej Gubałówki podziwiali piękną panoramę Tatr. Niezrażeni aurą gimnazjaliści maszerowali żwawo  Dolina Kościeliską i jaskinią Mroźną. Zapewne jest to duża zasługa zakopiańskich przewodników, którzy nawet w niepogodę zachęcali kolonistów do wędrówek, aby poznawali przyrodę i folklor pięknych Tatr. Uśmiechnięte twarze i dobre humory dopisywały ? to najważniejsze. I choć cały szkolny rok przed nami miło pomyśleć, że za rok zawitamy w ten malowniczy, górski zakątek ? powiedzieli zadowoleni uczestnicy letniego wypoczynku.