Dzień Europejski I Dzień Sportu

zdjęcia Katarzyna Machowicz

W naszym gimnazjum z okazji Dnia Patrona, który świętowaliśmy 8 czerwca, obchodziliśmy także Dzień Europejski i Dzień Sportu. Z tej okazje uczniowie mogli wziąć udział w licznych konkursach i prezentacjach i zawodach sportowych. Dużą popularnością cieszył się międzyklasowy konkurs multimedialny ,,Znam kraje Unii Europejskiej" I mejsce w multimedialnych zmagadniach zajęły Joanna Kiczek z 3g i Iwona Kiczek z 2 g. II miejsce przypadło Danielowi Dmitrzakowi z klasy 3d a na miejscu III znalazły się Sylwia Bochania i Regina Socha z klasy 3d. Interesującym konkursem był takze konkurs plastyczny ,, Projekt znaczka pocztowego na Euro 2012".  I miejsce zajęła Paulina Stefańska z klasy 3d, II miejsce Aleksandra Gonera z 1g , III miejsce przypadło Annie Budziak zklasy 1g. Nasi uczniowie brali udział również w konkursie piosenki obcojęzycznej, w którym wygrała Daniela Burda z klasy 2c. Na drugim miejscu znalazła się Ksenia Myśliwiec z klasy 3g, a na trzecim Kamil Sandecki z klasy 3b.

zdjęcia Aleksandra Gonera

Oprócz Dnia Europejskiego świętowaliśmy także Dzień Sportu. Wśród klas pierwszych prym wiodła klasa Ia zajmując pierwsze miejsce na torze przeszkód i przeciągając linę. W kategorii klas II na torze przeszkód wygrała klasa II a, a przeciągając linę II h. W obu dyscyplinach zwyciężyła także klasa III a.