Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży

Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży jest ogólnopolską akcją, propagującą parlamentaryzm, wśród uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Obrady odbywają się co roku w Dzień Dziecka, w sali plenarnej. Młodzi mogą poczuć się jak prawdziwi posłowie, gdyż w ten jedyny dzień politycy zamieniają się z nimi miejscami. Mają okazję do przedyskutowania najważniejszych spraw w kraju oraz szukania sposobu polepszenia standardu życia wszystkich Polaków. W tym sezonie tematem przewodnim jest: ?Wolontariat na rzecz aktywności obywatelskiej?. Do grona szczęśliwców, którzy wezmą udział w tym przedsięwzięciu należą dwie uczennice Gimnazjum nr 1 w Jaśle ? Oliwia Berkowicz i Natalia Madej z klasy 3h. Zdobycie takiej nagrody wymagało od dziewczyn nie lada trudu. Natalia i Oliwia wzięły udział w konkursie, polegającym na wymyśleniu pięciu sposobów na polepszenie życia w lokalnej miejscowości. Ich pomysły to: walka z uzależnieniami poprzez rozwijanie pasji, rozpowszechnienie akcji ?Cała Polska czyta dzieciom?, poszerzanie wiedzy na tematach innych krajów, zawieranie nowych przyjaźni przez osoby samotne, ochrona środowiska, połączona ze wsparciem finansowym dla Michała Michalskiego. Ciężka praca gimnazjalistek przyniosła efekt i komisja konkursowa wybrała je reprezentantkami naszego regionu. Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży nie może się jednak odbyć bez wcześniejszego przygotowania. Z tego powodu organizatorzy przewidzieli specjalne warsztaty 31 maja, na których uczestnicy zostaną dokładnie poinformowani o przebiegu obrad. Właściwe posiedzenie odbędzie się 1 czerwca w godz. 10.00-13.00 przy ul. Wiejskiej. Natalia i Oliwia spotkają się również z przedstawicielami klubów i kół poselskich.

Ada Arciszewska