Gimnazjum nr 1 w Jaśle

Podsumowanie Konkursów Powiatowych 2011

27 maja w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie Powiatowych Konkursów organizowanych przez Gimnazjum nr 1 w Jaśle. W Powiatowych Konkursie Matematycznym, Powiatowym Konkursie geograficznym i powiatowym konkursie Ortograficznym wzięło łącznie udział 175 uczniów z terenu powiatu jasielskiego, , krośnieńskiego i dębickiego. tak znaczna liczba uczestników świadczy o tym, ze konkursy organizowane przez naszą szkołę cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów i uznaniem wśród nauczycieli.

XII Powiatowy Konkurs Matematyczny odbył się 18 maja br. Wzięło w nim udział 60 uczniów z 15 szkół powiatu jasielskiego i krośnieńskiego. Uczniowie otrzymali do rozwiązania 10 zadań zamkniętych i 2 zadania otwarte  6 maja br. odbył się V Powiatowy Konkurs Geograficzny ,,Odkryj Europę", w którym udział wzięło 76 uczniów z 17 szkół powiatu jasielskiego i dębickiego. Uczniowie musieli rozwiązać 19 zadań o zróżnicowanym stopniu trudności. Zdobyta podczas nauki wiedza pozwoliła na lepsze poznanie kontynentu europejskiego. XI Powiatowy Konkurs Ortograficzny dla uczniów gimnazjów odbył się 29 kwietnia. Od lat jego głównym celem jest propagowanie wśród młodzieży zainteresowania poprawnością ortograficzno - interpunkcyjną języka ojczystego, stąd mottem konkursu stały się słowa poety - Franciszka Ksawerego Dmowskiego : ,, A nade wszystko szanuj mowę twą ojczystą. Nie znać języka swego - hańbą oczywistą".Do zmagań z zawiłościami polskiego ortografii przystąpiło w tym roku 39 uczniów z 13 gimnazjów powiatu jasielskiego. Konkurs, jak co roku, odbywał się w dwóch etapach. Najpierw uczestnicy napisali dyktando , a następnie zmierzyli się z najeżonymi ortograficznymi pułapkami - testem. Szczegółowe wyniki konkursów znajdują się na naszej stronie internetowej w dziale Konkursy - zakładka: Konkursy organizowane przez Gim 1 

Uroczystość uświetniły występy artystyczne w wykonaniu uczniów klas trzecich

Zapraszamy o obejrzenia fotorelacji:

Podsumowanie Konkursów Powiatowych 2011

 
© 2009 Gimnazjum nr 1 w Jaśle
Webmaster