Światowy Dzień PCK 2011

20 maja br. w Gimnazjum nr 1 w Jaśle odbyło się  spotkanie integracyjno-charytatywne pod hasłem ,,Pomagamy potrzebującym ? bądź z nami?? zorganizowane z okazji dni Polskiego Czerwonego Krzyża przez szkolne koło PCK pod opieką pani Łucji Witalec. Polski Czerwony Krzyż to najstarsza organizacja humanitarna. Zajmuje się udzielaniem pomocy w czasie klęsk i wojen, nauką pierwszej pomocy, pomocą socjalną, prowadzeniem zabezpieczeń medycznych imprez masowych, propagowaniem idei honorowego krwiodawstwa, rozpowszechnianiem znajomości międzynarodowego prawa konfliktów zbrojnych.
Podczas uroczystości odznaczono honorowych dawców krwi Nagrody otrzymali : Grzegorz  Słyś oraz Ryszard Bochnowski. W obchodach Dnia PCK wzięła udział młodzież ze Szkolnych Kół PCK i przedszkolnych Klubów ,,Wiewiórka??, oraz zaproszeni goście. Można było zobaczyć ciekawe występy artystyczne oraz pokaz pierwszej pomocy. Członkowie  Szkolnego Zespołu Wokalnego oraz szkolnego chóru Gimnazjum nr 1 przygotowali repertuar złożony z polskich piosenek Grupa sekcji gimnastycznej  pokazała nam jak wyglądają  piramidy dwójkowe i  ćwiczenia zwinnościowo ? sprawnościowe.  Szkolne koło PCK zostało wyposażone w sprzęt do mierzenia ciśnienia tętniczego, udzielało wszelkich informacji oraz pokazało krótkie scenki przedstawiające pierwszą pomoc. Nie do pokonania były jednak występy najmłodszych, którzy pokazali,co to jest zabawa i zaangażowanie. Młodzi wykonawcy śpiewali i tańczyli z wielką pasją i wytrwałością.
została zaplanowana w sposób ciekawy i interesujący, każda chwila była wypełniona humorem i zabawą. mówiła jedna z uczennic.
Światowy Dzień PCK obchodzony w Gimnazjum nr 1 w Jaśle był udaną lekcją życia i pomocy innym.
Katarzyna Cierlak

zobacz fotolerację: Światowy Dzień PCK 2011