Gimnazjum nr 1 w Jaśle

Dzień Otwarty 2011

 30 marca odbył się w Gimnazjum nr 1 Dzień Otwarty, który miał na celu promocję szkoły wśród szóstoklasistów. Uczniowie pobliskich szkół wraz z opiekunami zwiedzali szkołę, brali udział w quizach i konkursach oraz mieli okazję porozmawiać z uczniami , nauczycielami a także absolwentami Gimnazjum nr 1.

W salach języka angielskiego i niemieckiego chętni mogli wziąć udział w konkursach językowych. W pracowniach anglojęzycznych można było także obejrzeć prezentacje multimedialne, krótki film, w którym wystąpili uczniowie naszej szkoły, slajdy i zdjęcia z wymiany międzynarodowej w Coventry oraz projekty edukacyjne.Opiekunowie pracowni języka polskiego przygotowali wystawy książek a w pracowni biologicznej uczennice klas pierwszych omawiały budowę ciała człowieka, odbywał się też pokaz mikroskopowania i pokaz atlasów polskiej przyrody. Działalność swoją przedstawiło także Szkolne Koło Ligii Ochrony Przyrody. Kurs przygotowywania preparatów oraz korzystania z mikroskopów spotkał się ze sporym zainteresowaniem. Tuż obok ? w pracowni chemicznej ? odbyły się pokazy doświadczeń chemicznych: badania odczynu roztworu, otrzymywania wodoru i barwienia kwiatów. Doświadczenia te cieszyły się największym zainteresowaniem. W tej samej sali Szkolne Koło PCK prezentowało plakaty. Na drugim piętrze kółko fizyczne ?Feniks? przygotowało doświadczenia dotyczące pola magnetycznego i prądu elektrycznego.
Należy wspomnieć o spotkaniu Młodych Matematyków, którzy przeprowadzili pokaz dotyczący m.in. budowy piramid i nietypowych właściwości trójkąta. Do wglądu udostępniono albumy ze zdjęciami z wyjazdów Szkoły Młodych Matematyków. W pracowni katechetycznej odbyła się wystawa Szkolnego Koła Caritas, którego członkowie prezentowali różnego rodzaju drobiazgi ? od upominków walentynkowych po kartki świąteczne. Dzień Otwarty wykorzystano także do prezentacji projektów edukacyjnych. W pracowniach historycznych omawiano historię Jasła oraz związaną z miastem literaturę i wizualizowano projekty dotyczące Unii Europejskiej. Znajdowała się tam imponująca wystawa książek i czasopism regionalnych.
W pracowni geograficznej udostępniono albumy, które dotyczyły krajów Europy. Na ochotników czekał konkurs z nagrodami. W świetlicy wykonywano ozdoby i odbywał się kiermasz harcerski 24. Drużyny Harcerskiej ?Błękitni?.

O godzinie 11 w auli nastąpiło rozdanie nagród laureatom Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego dla Szkół Podstawowych i Powiatowego Konkursu Przyrodniczego. Nagrody w konkursie zostały ufundowane przez Urząd Miasta Jasła i Gimnazjum nr 1. Podsumowanie konkursów zostało ubarwione przedstawieniem w języku angielskim przygotowanym przez uczniów z klas 3b, 1g i 2f. 

 Po zakończonym apelu uczniowie naszej szkoły efektywnie pracowali nad pracami plastycznymi pokazując talent artystyczny.W sali gimnastycznej odbywały się zawody w grze w koszykówkę, siatkówkę, konkurs taneczny i pokazy gimnastyczne oraz fitness. Wszystkie prezentacje, pokazy i doświadczenia przygotowane były przez uczniów gimnazjum z pomocą nauczycieli, którzy pomagali i nadzorowali. Uczniowie zwiedzający naszą szkole mówili, że  najbardziej spodobały się im doświadczenia z chemii, biologii i fizyki. Znacznym zainteresowaniem cieszyły się konkursy językowe. Wszyscy pytani planują w przyszłości wybrać edukację właśnie w Gimnazjum nr 1.

Kamila Szczepanik

Aleksandra Lechowicz

zobacz fotorelację: 

Dzień Otwarty 2011

 
© 2009 Gimnazjum nr 1 w Jaśle
Webmaster