Walentynki 2011

Święto Zakochanych, zwany potocznie Walentynkami, w Polsce obchodzony jest od lat 90. XX wielu. Nazwa pochodzi  od św. Walentego którego wspomnienie w Kościele katolickim obchodzone jest 14 lutego. Stałym niemalże elementem Walentynek jest wzajemnie wręczanie sobie walentynkowych ozdobnych karteczek. Czerwone, najczęściej w kształcie serca, opatrzone walentynkowym wierszykiem. Walentynki mają zwolenników i przeciwników. Przeciwnicy krytykuje walentynki jako przejaw amerykanizacji obcy polskiej kulturze i wypierający rodzime tradycje.

patrz galeria

Walentynki 2011