Gimnazjum nr 1 w Jaśle

Profilaktyka środowiskowa

 Cała społeczność naszej szkoły włącza się w programy profilaktyczne. Dbałość o zapobieganie zachowaniom antyspolecznym jest priorytetem w naszej szkole.20.12.2010 klasy 1h, 1i, 2d, 2h, 3b wzięły udział w programie profilaktycznym, złożonym  ze spektaklu teatralnego oraz prelekcji.

Młodzież uczyła się jakie są konsekwencje używania narkotyków, alkoholu, cyberprzemocy.

Program przestrzegał również przed zachowaniami samobójczymi jako sposobem rozwiązania bolesnego problemu.

Alternatywą dla pojawiających się trudności jest przyjaźń, wzajemne zaufanie, zdrowy styl życia.

Spektakl  profilaktyczno-edukacyjny został przygotowany przez liderów młodzieżowych pod opieką pedagoga szkolnego. Uczniowie, którzy zaangażowali się w tworzenie przedstawienia i pracę pro społeczną to : Katarzyna Cierlak z kl 2c, Mateusz Krzanowski z kl 1h, Maria Wanat z kl 2f, Piotr Zima z kl 1h.

Uczniowie wyżej wymienieni ze spektaklem ?Po co??  reprezentowali szkołę w VI Przeglądzie Profilaktycznych Teatrów Uczniowskich Proscenki  1 12 2010 w MDK.

 
© 2009 Gimnazjum nr 1 w Jaśle
Webmaster