XIX Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

10 grudnia w Gimnazjum nr 1 miał miejsce rejonowy etap XIX Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Olimpiada ma na celu wykształcenie wśród młodzieży szkolnej potrzeby dbania o zdrowie  oraz promowanie zdrowego stylu życia , kształtowanie postaw prozdrowotnych, pogłębianie wiedzy z zakresu zagrożeń,  nauczenie sposobu ochrony zdrowia oraz inicjowanie i realizowanie przez młodzież działań promujących zdrowy styl życia w środowisku lokalnym.

W etapie rejonowym, w którym wzięli udział laureaci etapów szkolnych szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. obejmował test skłądający się z 30 pytań oraz prezentację przeprowadzonej akcji prozdrowotnej na terenie szkoły.

Uczennica naszej szkoły Aleksandra Szajnar z klasy III F zajęła II miejsce w kategorii gimnazjów.