Wizyta w Cardinal Wiseman Catholic School and Language College w Coventry.

W dniach od 8 do 12 lipca 2010 roku uczniowie Gimnazjum nr 1 w Jaśle wraz z nauczycielami języka angielskiego odwiedzili zaprzyjaźnioną szkołę Cardinal Wiseman Catholic School and Language College w Coventry w Anglii. Wyjazd do angielskiej szkoły był dla wszystkich wielkim przeżyciem, szczególnie, że wiązał się ze zwiedzaniem pięknych zabytków. Głównym celem wizyty była wizyta w szkole i uczestnictwo w zajęciach pod opieką angielskich kolegów. Po zajęciach szkolnych uczniowie zwiedzali w Coventry ruiny starego kościoła i nową angielską Katedrę pod wezwaniem św. Michała, Muzeum Transportu oraz centrum miasta.

W ramach integracji, uczniowie obu szkół wybrali się na zakupy do największego w Europie centrum handlowego ?Bull Ring? w Birmingham oraz do kręgielni ?Cross Point?.Największą atrakcją wyprawy była wspólna wycieczka do Londynu, podczas której uczniowie zobaczyli najsłynniejsze londyńskie budowle z dwóch perspektyw: z górnego piętra typowego angielskiego autobusu ? ?double-decker? oraz z pokładu statku w czasie rejsu po Tamizie. Na trasie wycieczki znajdowały się również muzea takie jak Natural History Museum and V&A Museum.

Efektem wakacyjnej podróży jest dalsza współpraca szkół w zakresie pogłębiania wiedzy na temat podobnej historii Jasła i Coventry z okresu drugiej wojny światowej. Z niecierpliwością czekamy na  kolejną wizytę uczniów Cardinal Wiseman Catholic School and language Collage w Gimnazjum nr 1 w Jaśle w kwietniu 2011 roku.

Zobacz galerię zdjęć:

Wizyta w Coventry