Inauguracja Roku Szkolnego 2010/2011

1 września cała społeczność naszego gimnazjum, podczas uroczystej akademii rozpoczęła nowy rok szkolny 2010/2011. Na uroczystość przybył Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty - Marian Gancarz, który zachęcał nauczycieli i uczniów do podjęcia naukowych wyzwań, które przyniosą sukcesy w nadchodzącym roku szkolnym. Dyrektor naszego gimnazjum, Pan Kazimierz Mikrut szczególnie ciepłe słowa skierował do pierwszoklasistów, dla których nowy rok szkolny będzie czasem zmian obfitującym w nowe doświadczenia i da im możliwość intelektualnego rozwoju.

Mottem tegorocznej akademii były słowa Cycerona ,, Nie wystarczy zdobywać mądrość, trzeba jeszcze umieć z niej korzystać", młodzież z Gimnazjum nr 1 już nie raz udowodniła, że potrafi korzystać ze zdobytej wiedzy biorąc udział w olimpiadach i ogólnopolskich konkursach. Jesteśmy pewni,że także ten rok będzie obfitował w sukcesy,czego życzymy nauczycielom, uczniom, rodzicom i całej społeczności szkolnej.