Promocja Zdrowego Stylu Życia PCK

W dniach 27 - 30 maja bieżącego roku w Zgierzu odbył się finał XVIII Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Jedyną reprezentantka Podkarpacia była uczennica naszej szkoły Agata Fuk z klasy III G. Rywalizowali ze sobą uczniowie z całej Polski. Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test dotyczący zdrowego stylu życia i zaprezentować akcje prozdrowotne. Młodzież musiała także wykazać się umiejętnością udzielania pierwszej pomocy. Oprócz tego uczestnicy brali udział w szkoleniu pomocy przedmedycznej ,w  wycieczce do Łodzi, wykładach i zajęciach integracyjnych. Wszystkim konkurencjom sprzyjała przyjazna atmosfera i zdrowa rywalizacja. Po trzech aktywnie spędzonych dniach młodzież wróciła do swoich szkół, by nadal promować zdrowy styl życia i szlachetną działalność PCK .