Gimnazjum nr 1 w Jaśle

Święto Polskiego Czerwonego Krzyża

19 maja w naszej szkole odbył się koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Polskiego Czerwonego Krzyża.

Podczas koncertu wystąpili uczniowie Gimnazjum nr 1 , Szkoły Podstawowej nr 2 oraz dzieci z Przedszkola nr 6 i Przedszkola nr 9.

Podstawowymi zasadami międzynarodowego ruchu czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca są: humanizm, bezstronność, neutralność, niezależność, dobrowolność , jedność i powszechność. Od początku istnienia PCK prowadzi różnorodną działalność w dziedzinie ochrony zdrowia i pomocy socjalnej. Organizacja prowadzi doraźną pomoc finansową, rzeczową, dożywianie w szkołach, pomaga pogorzelcom, powodzianom i ofiatrom katastrof. 60 % wszystkich członków PCK to młodzież. Najmłodsze dzieci - członkowie klubu ,,Wiewiórka"-  zapoznają sie z podstawowymi nawykami i zasadami zdrowego stylu życia. Młodzież organizuje warsztaty szkoleniowe przeciwdziałania narkomanii, alkoholizmowi i zapobiegania AIDS.

Młodzież PCK bierze udział w różnych konkursach, koncertach, szkoleniach, aukcjach, które mają na celu poszerzenie wiadomości z tematyki zdrowotnej. W tym roku uczennica naszej szkoły Agata Fuk jako jedyna reprezentantka Podkarpacia awansowała do Centralnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu, która odbędzie sie 27 maja w Zgierzu.

Zadaniem PCK w zakresie popularyzacji honorowego krwiodawstwa jest zachęcanie do bezpłatnego oddawania krwi. Zadanie to realizowane jest głównie za pośrednictwem klubów Honorowego Dawstwa Krwi zrzeszających ponad 200 00 członków. Krew pozyskana przez dawców honorowych stanowi ok 98% kwi oddawanej ogółem w Polsce.

zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:

Dzień PCK - 2010

 
© 2009 Gimnazjum nr 1 w Jaśle
Webmaster