Młodzież w Internecie. Profilaktyka zagrożeń.

Uczniowie uczestniczyli w multimedialnych lekcjach wychowawczych ?Stop cyberprzemocy?  według scenariusza zamieszczonego na stronie Dziecko w Sieci.
Zaangażowani w profilaktykę liderzy młodzieżowi Małgorzata Jacek, Oliwia Berkowicz, Karolina Kwilorz z kl. 2h wykonali gazetkę ?Wirtualny świat, realne zagrożenia?.
 03.02.2010  24 uczniów z kl. 1a, 1d, 1e, 1f  wzięło udział w warsztatach profilaktyczno - edukacyjnych prowadzonych przez pedagoga szkolnego.
 Na kółku informatycznym ,pod opieka nauczyciela, została opracowana ulotka informacyjna dotycząca zapewnienia dzieciom bezpieczeństwa w Sieci, wykonane materiały przekazano rodzicom.
Na lekcjach informatyki wykorzystano elementy Kursu e ? learning ?Znajomi - nieznajomi?.
 09.02.2010 odbył się szkolny konkurs wiedzy ?Poznaj bezpieczny Internet?. Wzięło w nim udział  25 uczniów z klas pierwszych, drugich, trzecich.
Pierwsze miejsce zajął Dawid Herbut z kl 2e, drugie Albert Leśniak z kl 3h, trzecie Jakub Błażowski z kl 2h. Pozostali uczestnicy również wykazali się dużą wiedzą.
 Został także zorganizowany konkurs plastyczny na najciekawszy plakat ?Bezpieczni w Sieci?.
Pierwsze miejsce zajął Mateusz Zabawa z klasy 3h, drugie Martyna Strojek i Dagmara Wysocka z  klasy 1b, trzecie Aleksandra Data i Michał Szudy z klasy z 3g. Uczestnikom życzymy dalszych sukcesów. Najlepsze prace zostały zaprezentowane w holu szkoły.
Opisane wyżej przedsięwzięcia przyczyniły się do rozwoju naszych wychowanków i stanowią ważny element w edukacji medialnej gimnazjalistów.