Podsumowanie konkursów przedmiotowych organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty"

Uczniowie naszego gimnazjum  każdego roku licznie biorą udział w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty, jak i konkursach ogólnopolskich, dzięki którym mogą rozwijać swoje zainteresowania. Tutaj każdy uczeń ma równe szanse w rozwijaniu talentów. Liczny udział młodzieży w zmaganiach konkursowych to tradycja tej placówki Wyniki tegorocznych  3 ? etapowych konkursów przedmiotowych świadczą o tym, że  trud podjęty przez uczniów i nauczycieli przyniósł wszystkim dużo korzyści i niemało satysfakcji. Potwierdzeniem tych słów jest fakt, że Gimnazjum nr 1 do tej pory uplasowało się na  I miejscu w województwie pod względem laureatów i finalistów ( 38 uczniów)  oraz  II miejsce pod względem laureatów ( 13 uczniów ) Laureatmi konkursów zostali: Krzysztof Maziarz, Rafał Myśliwiec, Krystian Ziaja ? konkurs matematyczny, Urszula Szmborska , Przemysław Węgrzyn ? konkurs geograficzny, Rafał Myśliwiec, Michal Wójcik ? konkurs fizyczny, Joanna Kiczek, Justyna Szańca , Łukasz Gadzała ? konkurs języka angielskiego, Łukasz Gadzała ? konkurs historyczny, Weronika Madej ? konkurs  chemiczny, Aleksandra Data ? konkurs polonistyczny. Ranking szkół nie został zakończony, gdyż jeszcze czekamy na wyniki konkursu informatycznego oraz na rozpatrzenie złożonych odwołań. Dzięki tym sukcesom uczniowie są zwolnieni z części humanistycznej lub matematyczno ? przyrodniczej podczas egzaminów gimnazjalnych  oraz są przyjmowani w pierwszej kolejności do wymarzonych szkół.  Gimnazjum nr 1 w Jaśle jeszcze raz potwierdziło,że jest ,,Szkolą z klasą" a słowa ,,Ośmiel się być mądrym " zmienia w czyny.