Gimnazjum nr 1 w Jaśle

Spektakl ?Poczekalnia?

Uczniowie klasy 2f, pod opieką pedagoga szkolnego, zaangażowali się w działania profilaktyczne obejmujące środowisko szkolne poprzez opracowanie scenariusza i przygotowanie spektaklu "Poczekalnia". 1 grudnia zespół teatralny w składzie: Wojciech Byczek,Szymon Jaracz, Karolina Olszewska, Wojciech Ryba, Sławomir Sterkowicz, Przemysław Stasiowski, Adrian Zając, Wojciech Zima, (Piotr Gąsławski, Daniel Stygar - obsługa techniczna) reprezentował naszą szkołę w Przeglądzie Profilaktycznych Teatrów Uczniowskich Gimnazjów z Powiatu Jasielskiego ,, PRO - SCENKI?? organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle. 11 grudnia klasy 2d, 2f, 2g obejrzały w auli naszej szkoły spektakl profilaktyczny w wykonaniu zespołu uczniów. Zagadnienia poruszane w opisywanym przedstawieniu dotyczyły podstawowych zagrożeń zdrowia i życia XXI wieku, jakim są uzależnienia od nikotyny, alkoholu, narkotyków. Treść sztuki wskazywała na konsekwencje prawne, fizyczne, psychiczne, społeczne, finansowe związane z eksperymentowaniem ze środkami odurzającymi. Spektakl oraz prelekcja po przedstawieniu pokazała jak cenne są umiejętności pro społeczne, które sprzyjają zachowaniu postaw abstynencji wśród gimnazjalistów oraz gdzie zwracać się o pomoc w razie problemów.


 
© 2009 Gimnazjum nr 1 w Jaśle
Webmaster