XVIII Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia

15 grudnia bieżącego roku odbył się w naszej szkole etap rejonowy XVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Celem olimpiady jest wykształcenie wśród młodzieży szkolnej potrzeby dbania o własne zdrowie poprzez wykształcenie odpowiednich nawyków żywieniowych, zachowań prozdrowotnych, pogłębianie wiedzy na temat zagrożeń cywilizacyjnych i poznanie sposobów ochrony zdrowia.

W zmaganiach wzięli udział uczniowie z sześciu gimnazjów i siedmiu szkół ponadgimnazjalnych z naszego rejonu. Pierwsza część konkursu obejmowała test składający się z 30 pytań, natomiast druga prezentację przedsięwzięć prozdrowotnych. Ważnym elementem zmagań olimpijskich było przeprowadzanie w szkołach akcji promujących zdrowy styl życia,w które, w swoich placówkach, włączali się rywalizujący ze sobą uczniowie. Można było zauważyć, że młodzież jest bardzo kreatywna i zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest kształtowanie właściwych postaw już od najmłodszych lat. Na szczególną uwagę zasługują akcje promujące honorowe krwiodawstwo, zaangażowanie w kursy pierwszej pomocy i szerzenie wiedzy na temat dbałości o higienę wśród najmłodszych.

W kategorii gimnazjów I miejsce zdobyła Agata Fuk z Gimnazjum nr 1, a w kategorii szkół ponadgimnazjalnych Justyna Potera z Zespołu Szkół nr 3 w Jaśle. Uczennice zakwalifikowały się do etapu okręgowego , który odbędzie się w Rzeszowie. Laureaci konkursu otrzymali wartościowe nagrody, dyplomy oraz puchary dla swoich szkół.

Podczas obrad jury dla zebranych zaśpiewały solistki z chóru naszego gimnazjum.