Feniks 2009 - fizyka w naszym gimnazjum

8 grudnia 2009 roku uczniowie należący do szkolnego kółka fizycznego Feniks wzięli udział w wykładach i pokazach fizycznych na Uniwersytecie Rzeszowskim, a następnie sami wykonywali ćwiczenia w pracowniach dydaktyki fizyki pod kierunkiem dra hab. Czesława Kizowskiego. Zadania, z którymi zmagali się uczniowie, nie należały do najprostszych, ale nie zniechęciło to młodych fizyków do pracy. Uczniowie zostali podzieleni na pięć zespołów. Każdy zespół otrzymał inny temat pracy: badanie względności ruchu, znaczenie momentu bezwładności kuli, wahadło matematyczne, prace z wykorzystaniem toru powietrznego. Młodzież sama dokonała analizy wyników i określiła wielkość błędów. Obecnie uczniowie, pod opieką nauczyciela fizyki Małgorzaty Trznadel, pracują nad zadaniem konkursowym do projektu naukowego.