Gimnazjum nr 1 w Jaśle

Spotkania ze sztuką

3 listopada młodzież naszej szkoły wzięła udział w lekcji w Muzeum Narodowym w Krakowie. Uczniowie, którzy udzielają się w zajęciach pozalekcyjnych ze sztuki, wyjeżdżają dwa razy w roku na edukacyjne zajęcia pozaszkolne. W tym semestrze chętni uczniowie mogli zapoznać się ze sztuką Młodej Polski podczas warsztatów,, Sztuka grozy. O młodopolskich demonach i smutkach". Podczas zajęć podejmowana była problematyka wątków symbolicznych, psychologicznych i ?stanu niepokoju? charakterystycznego dla dzieł tego okresu. Młodzież mogła nauczyć się charakteryzować stylistykę sztuki i klimat okresu Młodej Polski.Uczestnicy próbują skojarzyć poszczególne dzieła z odpowiadającymi im utworami literackimi. Do lekcji muzealnych uczniowie muszą być odpowiednio przygotowani, ważnym jest, by znali cel zajęć i wiedzieli,że lekcja będzie zdominowana przez metody aktywizujące. Lekcje muzealne nie rozpoczynają się ani nie kończą dzwonkiem.

Zajęcia odbywają  się poza szkołą , co sprzyja przyswajaniu wiedzy i zdobywaniu nowych umiejętności. Zajęcia w Muzeum Narodowym w Krakowie cieszą się dużą popularnością wśród uczniów naszej szkoły, chętnie biorą udział w wyjazdach, dzięki którym zdobywają nowe doświadczenia.

 

 
© 2009 Gimnazjum nr 1 w Jaśle
Webmaster