Gimnazjum nr 1 w Jaśle

Profilaktyka na scenie

30 10 2009 uczniowie klasy 2c, 2f, 2h, 3d, 3e uczestniczyli w programie profilaktyczno-edukacyjnym  ?Uwaga na Internet? realizowanym przez zespół ?Best? z  Częstochowy.  Gimnazjaliści mieli możliwość obejrzenia spektaklu teatralnego oraz wysłuchać prelekcji dotyczącej  zawierania znajomości w Sieci.


Wraz z rozwojem Internetu coraz poważniejszą kwestią staje się bezpieczeństwo użytkowników jakim są dzieci i młodzież. Wszechstronność nowych mediów powoduje, że lista zagrożeń, na które są narażeni, jest długa. Nowe możliwości kontaktowania się i przekazywania informacji za pośrednictwem Internetu zostały dostrzeżone przez przestępców. Młodzież narażona też jest na różnego rodzaju manipulacje, oszustwa, kontakt z przemocą, pornografią, namawianiem do narkotyków i innych uzależnień. Każde dziecko, które używa Internetu, prędzej czy później napotka w nim materiały mogące wywołać u niego szok, a nawet wyrządzić mu krzywdę, albo zetknie się z organizacjami lub osobami, które mogą mieć wobec niego złe zamiary.


Program ?Uwaga na Internet? uczył jak radzić sobie z zagrożeniami, gdy używamy Sieci do kontaktu z nieznajomymi osobami.

 
© 2009 Gimnazjum nr 1 w Jaśle
Webmaster