V konkurs recytatorski Literacka Nagroda Nike

12 października w sali widowiskowej Jasielskiego Domu Kultury odbył się konkurs recytatorski ,,Literacka Nagroda Nike". Uczestniczyło w nim 22 uczniów gimnazjów i liceów z Podkarpacia. Konkurs był przeprowadzony  dwóch kategoriach: recytacja (wiersz i fragment prozy) oraz poezja śpiewana (2 utwory). Do prezentacji uczestnicy mogli wybrać dowolne utwory lub ich fragmenty autorstwa laureatów Nagrody Literackiej Nike: Wiesława Myśliwskiego, Czesława Miłosza, Stanisława Barańczaka, Tadeusza Różewicza, Jerzego Pilcha, Joanny Olczak-Roniker, Jarosława Marka Rymkiewicza, Wojciecha Kuczoka, Andrzeja Stasiuka, Doroty Masłowskiej, Olgi Tokarczuk.
Znakomicie zaprezentowali się przedstawiciele naszego gimnazjum, ponieważ wśród 9 nagrodzonych i wyróżnionych 6 to nasi uczniowie: Nagrodę otrzymała Judyta Hałucha z 2 b. Wyróżnione zostały Oliwia Berkowicz z 2h, Krzysztof Urbański z 3a. Katarzyna Witalis z 2d,Paulina Skowron z 3f i Natalia Żygłowicz z 3f