Gimnazjum nr 1 w Jaśle

Podsumowanie pracy szkoły za I półrocze roku szkolnego 2017/2018

 

15 lutego w auli naszej szkoły miało miejsce uroczyste podsumowanie pracy w I półroczu roku szkolnego 2017/2018. Laureaci konkursów krajowych, wojewódzkich, międzyszkolnych i szkolnych odebrali nagrody za wytężoną pracę. Uchonoowano też najlepszych uczniów i klasy, które wyprawowały najwyższą średnią.

Galeria zdjęć:

W tegorocznym rankingu klas najwyższe miejsce zdobyły klasy:

7D - ze średnią ocen - 4,32

2D - ze średnią ocen - 4,68

3D - ze średnią ocen - 4,60

Ogólna średnia ocen wśród klas 7 to 3,96

wśród klas II - 4,02

wśród klas III - 4,15


WYNIKI KONKURSÓW OGÓLNOPOLSKICH

Nasza szkoła wzięła udział w Alfiku Humanistycznym i Matematycznym. Na apelu pan dyrektor wręczy nagrody uczniom, którzy uzyskali najwyższe lokaty, a są to:

W ALFIKU MATEMATYCZNYM:

bardzo dobry wynik wśród klas VII uzyskał:

Pętlak Filip z kl. 7C

bardzo dobry wynik wśród klas II uzyskali:

Marek Aleksandra z kl. 2F za zajęcie IV m. w wojew.

Gicala Roman z kl. 2G za zajęcie VI m. w wojew.

Stopa Dawid z kl. 2D za zajęcie VII m. w wojew.

dobry wynik wśród klas III uzyskali:

Kalisz Jakub z kl. 3F za zajęcie 5m. w wojew.

Rachowicz Adrian z kl. 3D za zajęcie 6m. w wojew.

Dyplomy uznania otrzymują:

Czarnecki Piotr - 2D

Madej Julia - 2G

Pabisz Magdalena - 2D

Augustyn Kacper - 3D

Ząbik Patryk - 7C

Plakut Kinga - 7D

Uczniowie naszej szkoły brali udział w Ogólnopolskim Konkursie MULTITEST z chemii i języka angielskiego.

 

Z chemii:

dyplom LAUREATA za zajęcie X m. w kraju uzyskała

Zabawa Natalia z kl. 2E

dyplom WYRÓŻNIENIA za zajęcie XV m. w kraju zdobył

Kalisz Jakub z kl. 3F.

Z języka angielskiego:

wśród klas II dyplom LAUREATA otrzymują:

Opałka Jessica z kl. 2E za zajęcie VI m. w kraju

Stojek Wiktor z kl. 2E za zajęcie VIII m. w kraju

dyplom WYRÓŻNIENIA otrzymują:

Nowosielski Tomasz z kl. 2G za zajęcie XII m. w kraju

Gomuła Zuzanna z kl. 2G za zajęcie XIII m. w kraju

wśród klas III dyplom LAUREATA zdobył:

Kalisz Jakub z kl. 3F za zajęcie VI m. w kraju

Kamiński Filip z kl. 3E za zajęcie IX m. w kraju

dyplom wyróżnienia za zajęcie miejsc od XI do XV otrzymują:

Augustyn Kacper - 3D

Kmiecik Anna - 3G

Kwaśniewska Amelia - 3E

Kwaśny Gabriela - 3E

Kiszka Maciej - 3G

Odbył się również Ogólnopolski Konkurs PINGWIN z biologii, chemii, geografii, języka niemieckiego i języka angielskiego.

Z języka angielskiego największy sukces wśród klas II odniosła:

Opałka Jessica z kl. 2E za zajęcie III m. w kraju. Uczennica uzyskała dyplom LAUREATA

i nagrodę książkową od organizatorów.

dyplom wyróżnienia otrzymał:

Stojek Wiktor z kl. 2E za zajęcie VII m. w kraju

 

wśród klas III najwyższy wynik uzyskał:

Augustyn Kacper z kl. 3D za zajęcie V m. w kraju. Uczeń otrzymuje dyplom LAUREAT

i nagrodę książkową od organizatorów.

dyplom wyróżnienia otrzymał:

Kalisz Jakub z kl. 3F za zajęcie IX m. w kraju

WYNIKI KONKURSÓW SZKOLNYCH

Uczniowie naszej szkoły bardzo licznie uczestniczyli również w konkursach szkolnych

Z biologii odbył się:

Szkolny konkurs Wiedzy o Odporności Organizmu:

wśród klas 7 najlepszy wynik uzyskali:

I m. - Majewska Julia - 7C

II m. - Szpak Joanna - 7C

III m. - Jurkowski Patryk - 7C

wśród klas II najlepszy wynik uzyskali:

I m. - Pawluś Anna - 2D

II m. - Kędrek Natalia - 2D

III m. - Świstak Aleksandra - 2D

wśród klas III:

I m. - Dołba Zofia - 3D

II m. - Więcek Viktoria - 3E

III m. - Piątkowska Wiktoria - 3D

Szkolny Konkurs "Formy Ochrony przyrody a segregacja odpadów."

I m. zajęli:

Kalisz Jakub z kl. 3F

Dołba Zofia z kl. 3D

Uczniowie otrzymują dyplom LAUREATA oraz nagrodę rzeczową.

Ponadto:

II m. - Strugała Sebastian 2G

III m. - Piątkowska Wiktoria 3D

Rączka Wiktoria 3F

IV m. - Dubiel Emilia 3g

V m. - Bracik Szymon 7B

Ziomek Karolina 3A

Strugała Kinga 3G

VI m. - Madej Antoni 3F

VII m. - Sroka Aleksandra 3G

W Szkolnym Konkursie Bibliotecznym pt. "Okładka mojej ulubionej książki" zwyciężyły:

I m. - Samborska Oliwia 2A

II m. - Roś Martyna 2A

III m. - Bania Patrycja 7D

W Szkolnym Konkursie z Języka Niemieckiego dla klas III

najwyższy wynik uzyskali:

I m. - Reczek Emilia 3D

II m. - Uliasz Mateusz 3D

III m. - Strugała Kinga 3G

Przyznano również wyróżnienia dla Golec Anny z kl. 3G oraz Michowicz Pauliny z kl. 3E.

Z geografii odbył się Szkolny Konkurs dla klas II pt."7 Współczesnych Cudów Świata", gdzie przyznano następujące miejsca:

I m. - Ząbik Klaudia 2B

Orlof Norbert 2C

II m. - Biały Weronika 2C

III m. - Frydrych Maria 2E

Daniele Emily 2E

W Szkolnym Konkursie Geograficznym dla kl. VII pt. "Parki Narodowe Polski" najlepszy wynik osiągnęły:

I m. - Plakut Kinga 7D

II m. - Bania Patrycja 7D

Z języka angielskiego odbył się konkurs na Najpiękniejsza Kartkę Bożonarodzeniową

w języku angielskim. Przyznano trzy miejsca:

I m. - Uliasz Mateusz 3D

II m. - Pszczoła Dawid 2B

III m. - Koszelnik Zuzanna 2D

A także wyróżniono prace:

Knapik Justyna 3F

Sieńkowski Karol 3A

Sieńkowski Jakub 7A

W tym roku po raz kolejny Samorząd Szkolny uczestniczył w Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej "Góra Grosza". Zebraliśmy prawie 50 kg drobnych monet a uzyskana kwota to 715 zł.

Największe kwoty zebrały następujące klasy:

I m. - klasa 7C - zebrała 185,93zł

II m. - klasa 3H - zebrała 92,29zł

III m. - klasa 7D - zebrała 80zł

Podziękowanie za opiekę nad szkolną hodowlą ryb akwariowych otrzymują:

Czempała Edyta z klasy 3g

Golec Anna z klasy 3g

Podziękowanie za zbiórkę pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy otrzymują:

Kamińska Magdalena z kl. 3b

Niklewicz Marlena z kl. 3b

Skowron Julia z kl. 2f

Szymczak Katarzyna z kl. 2f

Belniak Katarzyna z kl. 3a

RANKING NA NAJLEPSZEGO UCZNIA

Najwyższą średnią za I półrocze roku szkolnego 2017/2018 uzyskał:

Uliasz Mateusz z kl. 3D - 5,47

Borda-Sieczkowska Aleksandra kl. 2D - 5,43

Marek Aleksandra kl. 2F - 5,43

Rachowicz Adrian kl. 3D - 5,41

Kalisz Jakub kl. 3F - 5,41

Ponadto 61 uczniów uzyskało średnią ocen za I półrocze 5,0 i wyżej i uczniowskiej.

.

 

 

 
© 2009 Gimnazjum nr 1 w Jaśle
Webmaster