Ferie zimowe czas zacząć! Ale jak?

Wielu psychologów jest zdania, że zima może być okresem depresji oraz kiepskiego samopoczucia. Pogoda skłania nas do siedzenia w ciepłym mieszkaniu, najlepiej przy kominku i odstrasza od wystawienia nosa na mróz. Więc jak dobrze spędzić ten czas?

Według badań Fundacji Dzieci Niczyje, prawie 1/4 dzieci i młodzieży podczas ferii spędza dziennie ponad 4 godziny przed komputerem. Z badań Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży wynika, że 41% uczniów spędza je na leniuchowaniu.

Istnieje wiele ciekawych sposobów na spędzanie czasu wolnego. Ferie można przeznaczyć bowiem na zabawę w gronie rodziny i kolegów, aktywny wypoczynek i przede wszystkim zdobywanie nowych, ciekawych umiejętności.

Jak możemy dobrze spędzić ten czas?

Niektórzy pewnie przez dwa tygodnie spędzą czas przed ekranami komputerów i telewizorów, zapominają o prawdziwym odpoczynku, np. przed książką lub przy rzeczach, których naprawdę można odpocząć, którymi się interesujemy np. Rysowanie, układanie puzzli, pisanie opowiadań, itd.

Oczywiście, powinniśmy zaczerpnąć też świeżego powietrza. Na podwórku, póki jeszcze pada śnieg można pójść na spacer ze swoim pupilem, albo pobawić się z rodzeństwem lepiąc bałwana i rzucając się śnieżkami. W ten sposób pomożecie rodzicom, zyskacie nowe, przyjemne wspomnienia oraz spędzicie czas aktywnie.

Można również umówić się z przyjaciółmi na, np. łyżwy, pizzę a nawet zwykły spacer po mieście.

Ważna jest organizacja i planowanie

Każdemu z nas przyda się dobry organizacja. Planowanie dnia w czasie wolnym jest bardzo przydatne, w ten sposób mamy pewność że nie zmarnujemy naszego czasu.

Po tym jak wstaniemy rano, możemy napisać ,co zamierzamy dzisiaj zrobić, po wykonaniu punktu z planu, wystarczy że zakreślimy to, jako zrobione.

Pamiętajmy o dobrej zabawie i bezpieczeństwie

Pamiętajmy, że dobra zabawa to nie tylko niebezpieczne wybryki lub wygłupy. Nasze bezpieczeństwo jest najważniejsze, więc za nim zrobimy coś, to mocno się zastanówmy.

Życzymy wam dobrej zabawy i miłego odpoczynku

Zuzanna Mazur i Faustyna Polar 3c