Dzień Edukacji Narodowej

14 X 1773 roku sejm powołał Komisję Edukacji Narodowej - pierwsze w Europie ministerstwo oświaty. Na pamiątkę tego wydarzenia obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Jest to wspólne święto, w którym w szczególny sposób uczniowie okazują wdzięczność pedagogom. Uczniowie naszej szkoły są wdzięczni Panu Dyrektorowi i współpracującym z Nim zespołom - za mądre zarządzanie, dzięki któremu szkoła rozwija się, utrzymując wysoką pozycję wśród placówek oświatowych regionu.

Gorące podziękowania należą się nauczycielom przedmiotów ścisłych - matematyki, fizyki - za obdarowanie niezliczoną ilością wzorów, dzięki czemu można uwierzyć, że matematyka jest królową nauk, z bogactwa której korzysta fizyka, wyjaśniając zjawiska dotyczące materii i próżni. Dzięki pracy nauczycieli języków obcych wszyscy wiemy,że znajomość języka jest kluczem do poznania świata. Podziękowania dla nauczycieli przedmiotów humanistycznych,bibliotekarzy i nauczycieli świetlicy należą się za to, że uczą kochać mądrość, pokazują jakimi zasadami kierować się w życiu oraz wskazują lekturę dobrej książki. Nauczyciele przedmiotów przyrodniczych pokazują jak dostrzegać piękno i bogactwo form przyrody. Nauczyciele informatyki,techniki, sztuki i muzyki wkładają duży trud, by stworzyć z uczniów ludzi kulturalnych i umiejących doceniać twórczość prawdziwych artystów.

Katecheci pomagają zrozumieć i przyjąć właściwą hierarchię wartośći i uczą umiłowania drugiego człowieka. Nauczyciele wychowania fizycznego przyczyniają się do rozwoju i dbałosci o zdrowie. Szkoła nie mogłaby funkcjonowac bez administracji i obsługi, dlatego należy złożyć podziękowania za ich wytrozumiałośc i życzliwość. W Dniu Święta wszystkich nauczycieli należy sobie równiez życzyć , by praca z młodzieżą dostarczała przyjemnośći i była ciągłym wyzwaniem, które przyjmuje się z radością.