Projekt ,,Młodzież i Przedsiębiorczość"

Młodzież i Przedsiębiorczość - projekt edukacyjny realizowany przez Jasielskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej oraz Miastem Jasło na terenie miasta Jasła oraz Gmin Jasło i Kołaczyce w okresie wrzesień 2017 r. – czerwiec 2018 r.

Celem projektu  jest podniesienie poziomu wiedzy, kompetencji oraz obudzenie ducha ciągłego rozwoju i zaangażowania na płaszczyźnie przedsiębiorczości społecznej i gospodarczej , a także stworzenie młodzieży możliwości wykorzystania zdobytej wiedzy i umiejętności, samodzielnego zaprezentowania swoich pomysłów i skonsultowania ich z profesjonalistami. Dzięki projektowi młodzież pozyska możliwość samodzielnego określenia przez młodzież własnych potrzeb w zakresie przedsiębiorczości i związanych z nimi problemów.

W ramach projektu zostaną przeprowadzone następujące działania:

-  warsztaty ekonomii, prawa w biznesie, przedsiębiorczości i public relations dla uczniów,
- wizyty studyjne w jasielskich przedsiębiorstwach dla uczniów wraz z opiekunami,
- wyjazdy edukacyjne do Rzeszowa dla uczniów wraz z opiekunami,

- wyjazdy edukacyjne do Warszawy dla uczniów wraz z opiekunami,

- konkurs dla uczniów „Mój pomysł na lokalny biznes” w trzech kategoriach: przedsiębiorczość społeczna, produkcja, handel i usługi,

- warsztaty przygotowujące debaty oxfordzkie dla uczniów,

- przedstawienie debat oxfordzkich lokalnym społecznościom i ich nagranie w formie materiału edukacyjnego,

- szkolenie praktycznej edukacji przedsiębiorczości dla nauczycieli prowadzących zajęcia
w zakresie przedsiębiorczości.

Podczas odbywających się 30.11.2017 w naszej szkole warsztatów „Prawo w biznesie” sale lekcyjne zamieniły się w sale rozpraw, a młodzież miała okazję wcielić się w rolę stron biorących udział w rozprawie.

galeria zdjęć : warsztaty