Uczymy pierwszej pomocy w nagłych wypadkach

28 września o godz. 9.00 w Przedszkolu nr 11 w Jaśle Krystyna Długosz – kierownik OR PCK Jasło – wraz z młodzieżą Gimnazjum nr 1 w Jaśle, Katarzyną Lechowską i Oliwią Czajką, na zaproszenie opiekuna Klubu Wiewiórka, zorganizowały spotkanie z przedszkolakami. Spotkanie odbyło się w celu opowiedzenia dzieciom o działalności polskiego Czerwonego Krzyża w Jaśle, a młodzież gimnazjalna zapoznała ich z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy w nagłych przypadkach. Dzieci były bardzo zainteresowane taką pracą wolontariacką, jak i zasadami udzielania pierwszej pomocy. Chętnie uczyły się bezpiecznej pozycji oraz pracy na fantomie. Z całą pewnością należy pozytywnie ocenić taką integrację z przedszkolakami. Takie spotkania mają sens, gdyż uczą najmłodszych zasad pracy wolontariackiej oraz pierwszej pomocy.

Galeria zdjęć: Pierwsza pomoc