Zwierzęta wokół nas

Agama brodata

4 września obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. Wszystkie zwierzęta, nawet te groźnie wyglądające, obchodziły swoje święto. Każde zwierzę zasługuje na szacunek i pomoc. Warto zaznaczyć ,że właśnie 4 września  w Kościele powszechnym wspominamy św. Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt, ekologów i ekologii. We współczesnym świecie coraz więcej młodych osób zwraca uwagę na ochronę zwierząt i właśnie święto to ma na celu przypomnienie ludziom, że zwierzę to istota żywa i ma swoje prawa. Uczniowie naszej szkoły każdego roku włączają się w akcje charytatywne na rzecz zwierząt. Kolejny już raz będziemy pomagać przytulisku Azyl u Majki w Wysokiej Strzyżowskiej. Pani Majka i Pan Adam swoje życie poświęcili pomocy zwierzętom . Prowadzone przez nich przytulisko utrzymują sami, przy pomocy darczyńców i sponsorów. Z tego względu uczniowie naszej szkoły , uwrażliwieni na krzywdę porzuconych zwierząt, chcą pomagać przytulisku. Zachęcamy wszystkich o dobrym sercu, aby przynosili suchą karmę, dla zwierząt. Zbiórka prowadzona jest w świetlicy szkolnej.