Uroczystość Pasowania na Gimnazjalistę

"Szlachetnym być, mieć godność i sumienie
to najświętsze nasze przeznaczenie.
Nie unikaj go, naprzeciw wyjdź.
Przecież po to trzeba żyć.
Choć zwycięstwo przyjdzie Ci niełatwo,
Cel zbyt wyniosły, za wysoki próg,
walcz: może nie wygrasz, ale za to
tak jak człowiek umrzeć będziesz mógł".
[Bułat Okudżawa]

W minioną sobotę ,3 października, w naszej szkole miała miejsce uroczystość Pasowania na Gimnazjalistę. Tego dnia uczniowie klas pierwszych zostali  przyjęci do grona gimnazjalistów.Cała uroczystość miała podniosły charakter i przebiegała w dwóch częściach. W części oficjalnej Pan Dyrektor Kazimierz Mikrut wygłosił przemówienie, w którym wyraził nadzieję, że pierwszoklasiści godnie będą reprezentować szkołę, pielęgnować jej tradycje oraz sumiennie wypełniać obowiązki uczniowskie. Najważniejszym punktem uroczystości było złożenie ślubowania. Przedstawiciele klas zostali symbolicznie pasowani przez pana Dyrektora.

W części artystycznej młodzi gimnazjaliści prezentowali się swoim kolegom poprzez różnorodne występy: pokazy taneczne, scenki kabaretowe, scenki teatralne i popisy wokalne. Młodzież mogła wzajemnie poznać swoje dobre strony,zaprezentować talenty nauczycielom i przybyłym rodzicom oraz zintegrować się ze społecznością szkolną. Drugą część uroczystości stanowiła dyskoteka, podczas której wspólnie bawili się wszyscy uczniowie klas pierwszych. Każdego roku uroczystość Pasowania na Gimnazjalistę jest znaczącym wydarzeniem w życiu szkoły i zapisuje się w pamięci każdego pierwszoklasisty.