Jasielska Gra Miiejska

24 kwietnia 2015 r. odbyła się w Jaśle interaktywna Gra Miejska, której tematem przewodnim były sylwetki sześciu wybitnych Jaślan. W happeningu wzięło udział 35 uczniów z 7 Jasielskich szkół. Każda drużyna podążała jedną z sześciu specjalnie przygotowanych tras rozwiązując zagadki i łamigłówki prowadzące do mety. Wśród nich były trasy związane z takimi postaciami jasielskimi jak: Ignacy Łukasiewicz, Hugo Steinhaus, Stanisław Kadyi, Henryk „Hubal” Dobrzański, Zyndram z Maszkowic, Bartłomiej z Jasła.Impreza trwała od 9:30. Podczas, gdy zawodnicy eksplorowali nasze miasto w poszukiwaniu wskazówek, na Rynku każdy kto chciał mógł sprawdzić swoją wiedzę o regionie rozwiązując specjalnie przygotowany test.Były również inne zadania: niektóre czysto związane z przedmiotami szkolnymi np. opisywanie siedmiu sztuk wyzwolonych, inne znów wymagające logiki np. łamanie szyfrów; jeszcze inne nawiązywały do kultury regionu np. znalezienie i opisanie pogórzańskiego stroju; oczywiście były również klasyczne krzyżówki, łamigłówki; poza tym odczytywanie stereogramów, malowanie herbu miasta czy przekazywanie informacji alfabetem morsa.

Wyniki gry

I miejsce – I liceum Ogólnokształcące