Konkurs tłumaczenia poezji niemieckojęzycznej 2014

Drodzy nauczyciele ? germaniści, drodzy uczniowie i  wszyscy rozwijający talent naszych podopiecznych!

15 maja 2014 r. odbyła się VII edycja Powiatowego Konkursu Tłumaczenia Poezji Niemieckiej ?Eine Perle unter den Gedichten? w którym wzięło udział 23 uczniów powiatu jasielskiego.
Jego celem jest przede wszystkim popularyzacja poezji niemieckiego obszaru językowego, rozwijanie wśród uczniów wrażliwości na poezję oraz doskonalenie umiejętność pracy ze słownikiem.
Jest nam niezmiernie miło, że podjęliście się tego niełatwego zadania, jakim jest tłumaczenie poezji. Opiekunom gratulujemy tak ambitnej młodzieży. W tym roku przygotowaliśmy dla uczestników wiersz pt. ?Hallo Fr?hling ? so viel Sonne!? którego autorką jest Elisabeth Kreisl.
Podczas konkursu każdy uczeń otrzymał kartkę z oryginalną wersją wiersza i miał do dyspozycji 60 minut na jego przetłumaczenie. Ułatwieniem była możliwość skorzystania ze słownika.
Ocenie podlegają : poprawność leksykalna i gramatyczna, indywidualna interpretacja utworu oraz odpowiedni dobór słów w kontekście.
O terminie rozdania nagród organizatorzy poinformują telefonicznie.