XVI POWIATOWY  KONKURS ORTOGRAFICZNY  2017

Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi
im. św. Jadwigi Królowej w Jaśle
zaprasza uczniów gimnazjów do udziału  w
XVI POWIATOWYM  KONKURSIE ORTOGRAFICZNYM  2017

REGULAMIN
1. Konkurs organizowany jest przez nauczycieli  polonistów Gimnazjum nr 1 w Jaśle.
2. Biorą w nim udział uczniowie gimnazjów z terenów Jasła i powiatu jasielskiego.
3. Zgłoszenia pisemne prosimy przysyłać najpóźniej do 30 kwietnia br. na adres naszej szkoły , mailem na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , bądź faksem nr 13 446 36 74  , z dopiskiem „konkurs ortograficzny”. W zgłoszeniu proszę uwzględnić imienną listę uczestników wraz
z nazwiskiem opiekuna lub osoby zgłaszającej.
4. Zakres konkursu: zasady pisowni polskiej i umiejętności poprawnego pisania na poziomie klasy I, II i III gimnazjum oraz umiejętności poprawnego posługiwania się językiem polskim jak również dostrzegania i korygowania błędów językowych w tekście.
5. Konkurs odbędzie się 12 maja 2017 r.  o godzinie 10.00 , w dwóch etapach:

I -  test ortograficzny – 30 min (przerwa 10-15 min)

II – test poprawnościowy – 45 min

6. Nagrody przewidziane są dla laureatów za zajęcie I, II i III miejsca oraz dla 2 finalistów. Przewidziane są również wyróżnienia.
Laureat I miejsca otrzymuje tytuł „Mistrza Ortografii  i Mowy Polskiej”.
7. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 30 maja 2017 r.

O terminie uroczystego wręczenia nagród poinformujemy oddzielnym komunikatem.
Prosimy o wnikliwe zapoznanie się z regulaminem konkursu.

Uczestników konkursu wraz z opiekunami prosimy o przybycie 15 minut wcześniej przed wyznaczoną godziną konkursu
i zgłoszenie się w sekretariacie szkoły w celu sprawdzenia listy uczestników – uczniowie powinni mieć przy sobie ważne legitymacje szkolne.