Powiatowy Konkurs Recytatorski

22 marca br. gościliśmy w murach naszej Szkoły uczestników Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Lirycznej. Do rywalizacji przystąpiło 21 uczniów

z 8 szkół podstawowych Powiatu Jasielskiego. To kontynuacja konkursu zapoczątkowanego w 2004 roku i poświęconego pierwotnie Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II.

Tematyką XIV edycji była twórczość pisarzy, których nazwiska zaczynają się na litery: d, e, f, stąd podtytuł "Poetyckie D...E...F...".

Jury w składzie: mgr Danuta Sołtys – wicedyrektor Gimnazjum, mgr Marta Górczyk i mgr Andrzej Papciak z-ca Naczelnika Wydziełu Edukacji Starostwa Powiatowego w Jaśle przyznało:

I miejsce – Zuzannie Bernackiej ze Szkoły Podstawowowej nr 4

II miejsce – Patrykowi Kuźniarowiczowi ze Szkoły Podstawowej w Tarnowcu

III miejsce – Magdalenie Pelczar z Zespołu Szkół w Krempnej

Wyróżnieni zostali:

Emilia Gustek – Szkoła Podstawowa w Brzyskach

Wiktoria Ignarska – Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle

Patrycja Mirus – Szkoła Podstawowa nr 11 w Jaśle

Emilia Frankiewicz – Zespół Szkół w Krempnej

Julia Momot – Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle

Laureaci i wyróżnieni nagrody otrzymają wspólnie z innymi uczniami nagrodzonymi w konkursach powiatowych organizowanych przez nasze Gimnazjum. O terminie uroczystości powiadomimy.