,,Zostań Poliglotą" 2015 - wyniki

Wyniki  Konkursu „Zostań Poliglotą” 2015

23 marca 2015 roku w Gimnazjum nr 1 z Oddziałami  Dwujęzycznymi im. św. Jadwigi Królowej w Jaśle odbyła się 10-ta edycja powiatowego konkursu językowego „Zostań Poliglotą” kierowanego do uczniów klas drugich gimnazjum. Patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta Jasła. W tym roku do drugiego etapu przystąpiło osiem drużyn reprezentujących gimnazja z Jasła i powiatu jasielskiego. W pierwszej części konkursu uczniowie rozwiązywali testy z j. angielskiego i niemieckiego, które pozwoliły wyłonić 4 najlepsze  drużyny. W  drugiej części uczniowie  opisywali wylosowane piktogramy oraz odpowiadali na pytania komisji konkursowej. W skład komisji konkursowej weszły:  kierownik regionalny Wydawnictwa Pearson Agnieszka Hybel- Szymańska, Agnieszka Głowacka – Piekarz i Gabriela Kluszczyk (j. angielski) z Gimnazjum nr 1 w Jaśle oraz Anna Hycnar - wykładowca Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie, Gabriela Dołęga i Anna Zormati (j. niemiecki) z Gimnazjum nr 1 w Jaśle.

Konkurs zakończył się następującymi wynikami:
I miejsce – Gimnazjum nr 1 – Dominik Zbaraża i Hubert Dacyl
II miejsce – Gimnazjum w Brzyskach – Sabrina Metwally i Sabina Czech
III miejsce – Gimnazjum nr 2 – Katarzyna Żołądź i Gabriela Bieleń
Wyróżnienie: Gimnazjum w Błażkowej -  Patrycja Bargieł i Kamil Przewoźnik

W trakcie trwania konkursu nauczyciele j. angielskiego i niemieckiego, którzy przybyli ze swoimi uczniami na konkurs, wzięli udział w konsultacjach przygotowanych przez wydawnictwo Pearson dotyczących podręczników wieloletnich. Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni cennymi nagrodami dzięki hojności naszych sponsorów, w których gronie znaleźli się: Urząd Burmistrza Miasta Jasła, Wydawnictwo Pearson, cukiernia "KEKS", wytwórnia lizaków ASTRA i wiele innych. Na zakończenie konkursu uczestnicy zostali poczęstowani jubileuszowym tortem. Wszystkim jeszcze raz gratulujemy  i zapraszamy za rok!