Gimnazjum nr 1 w Jaśle

,,Czyste Środowisko-Czysta Gleba a selektywna zbiórka odpadów?.Wyniki 2013/2014

8 maja 2014r. o godzinie 10.00 w Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi  im. św. Jadwigi Królowej w Jaśle  rozpoczął się XV Powiatowy Konkurs Ekologiczny ,,Czyste Środowisko-Czysta Gleba a selektywna zbiórka odpadów?.
Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy o środowisku i jego zagrożeniach,   kształtowanie postaw proekologicznych skłaniających młodzież do uznania konieczności ochrony przyrody, kształtowanie praktycznych umiejętności segregacji odpadów.  

                    W konkursie wzięło udział siedem 2-osobowych drużyn reprezentujących gimnazja:Gimnazjum w Brzyskach, Gimnazjum w Błażkowej, Gimnazjum w Opaciu, Gimnazjum w Tarnowcu, Gimnazjum w Nowym Żmigrodzie,  ZSM nr3 Gimnazjum nr 2 w Jaśle, Gimnazjum nr 1w Jaśle.

 

                    Zmagania drużyn przebiegały w II etapach. W pierwszym etapie-pisemnym uczniowie rozwiązywali test, krzyżówkę, rozpoznawali organizmy glebowe i symbole ekologiczne, przypisywali im odpowiednie znaczenie, dopasowywali nazwy pestycydów do ich przeznaczenia. W drugim etapie-ustnym uczniowie odpowiadali na trzy wylosowane przez siebie pytania. Pracy komisji konkursowej przewodniczyła Pani mgr Halina Gorczyca, przedstawiciel Urzędu Miasta Jasła.  Mimo trudnej problematyki konkursu młodzież prezentowała w obu etapach wysoki poziom wiedzy ekologicznej, dojrzałość myślenia, co sprawiło, że rywalizacja była bardzo wyrównana i na wysokim poziomie.  
             Wszyscy uczestniczący w konkursie uczniowie otrzymali dyplomy, wartościowe albumy   oraz kalendarze o problematyce ekologicznej. Opiekunom zaś wręczono podziękowania za dodatkową pracę z młodzieżą oraz albumy o tematyce przyrodniczej. Każda szkoła otrzymała  dyplom. Ponadto Gimnazjum nr 1 otrzymało odtwarzacz CD za zorganizowanie konkursu. Nagrody dla młodzieży, szkół i opiekunów sponsorował Urząd Miasta Jasła. Pozostałe fundusze konieczne do przeprowadzenia konkursu zapewnił organizator. 
                        Konkurs podsumował i zakończył Dyrektor Gimnazjum nr 1 w Jaśle, Kazimierz Mikrut, wręczając uczestnikom dyplomy i nagrody, gratulował wszystkim osiągnięć i wysokich wyników.        

MiejsceSzkołaSkład drużyny
IGimnazjum nr 1 im. św. Jadwigi Królowej w Jaśle

Aleksandra Buba

Piotr Dunaj
II Publiczne Gimnazjum                                             w Brzyskach Weronika Kopera Izabela Wypasek
III

Zespół Szkół Miejskich nr 3 

Gimnazjum nr 2 w Jaśle
Karolina MyśliwiecJulia Passowicz
IV

Społeczne Gimnazjum

w Opaciu
Aleksandra ŚliżJoanna Konieczna
V

Publiczne Gimnazjum

w Tarnowcu
PatrykSoliński                                 Jakub Wójcik
VIPubliczne Gimnazjum                                        w BłażkowejMagdalena Pacana Marta Czech
VIIGimnazjum w Zespole Szkół w Nowym ŻmigrodzieMałgorzata Trzeciak Jakub Roczniak
                                 

 

 
© 2009 Gimnazjum nr 1 w Jaśle
Webmaster