Podsumowanie Konkursu ,,Zostań Poliglotą" 2014

27 marca w Gimnazjum nr 1 z Oddziałami  Dwujęzycznymi im .św. Jadwigi Królowej w Jaśle odbyła 9-ta edycja konkursu językowego Zostań Poliglotą pod Patronatem Burmistrza Miasta Jasła .Konkurs kierowany jest do uczniów klas drugich gimnazjum, i jak co roku cieszył się dużym zainteresowaniem. Dwanaście  drużyn reprezentowało szkoły z Jasła i powiatu jasielskiego. W pierwszym etapie uczniowie rozwiązywali testy z j. angielskiego i niemieckiego, które pozwoliły wyłonić 6 najlepszych  drużyn. W  drugiej części - ustnej uczniowie  opisywali wylosowane piktogramy oraz odpowiadali na pytania komisji konkursowej. W skład komisji weszły:  kierownik regionalny wyd.Pearson Agnieszka Hybel- Szymańska (j.angielski),  Agnieszka Głowacka ? Piekarz, Gabriela Kluszczyk ( j. angielski) ? Gimnazjum nr 1 w Jaśle, Anna Hycnar wykładowca Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie (j.niemiecki), Gabriela Dołęga, Anna Zormati ( j. niemiecki) ? Gimnazjum nr 1 w Jaśle. Pierwsze miejsce zdobyli uczniowie z  Gimnazjum nr 4 - Szymon Dolny i Witold Augustowski,  kolejne Kornelia Gierlicka i Wiktoria Furmanek  zGimnazjum nr 1 i na trzecim uplasowali się uczniowie reprezentujący gimnazjum w Trzcinicy Aleksandra Jarecka  i Matylda Kosiek. W trakcie trwania konkursu nauczyciele j.angielskiego i niemieckiego, którzy przybyli ze swoimi uczniami na konkurs,  wzięli udział w warsztatach przygotowanych przez wyd.Pearson na temat "Diagnoza szkolna - klucz do sukcesu" .Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni cennymi nagrodami dzięki hojności naszych sponsorów : Wydawnictwo Pearson , cukiernia "KEKS", Goethe Institut i wiele innych. Wszystkim jeszcze raz gratulujemy  i zapraszamy za rok !