Powiatowy Konkurs Tłumaczenia Poezji Niemieckojęzycznej 2012 /2013 - wyniki

15 maja 2013 r. odbyła się VI edycja Powiatowego Konkursu Tłumaczenia Poezji Niemieckojęzycznej ?Eine Perle unter den Gedichten? w którym wzięło udział ponad 30 uczniów. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych z powiatu jasielskiego.
Jego celem jest przede wszystkim popularyzacja poezji niemieckiego obszaru językowego, rozwijanie wśród uczniów wrażliwości na poezję oraz doskonalenie umiejętność pracy ze słownikiem.
Jest nam niezmiernie miło, że podjęliście się tego niełatwego zadania, jakim jest tłumaczenie poezji. Opiekunom gratulujemy tak ambitnej młodzieży. W tym roku przygotowaliśmy dla uczestników wiersz pt. ?Mondnacht? którego autorem jest  Joseph von Eichendorf.
Podczas konkursu każdy uczeń otrzymał kartkę z oryginalną wersją wiersza autora z obszaru krajów niemieckojęzycznych, mając do dyspozycji 60 minut na jego przetłumaczenie. Ułatwieniem była możliwość skorzystania ze słownika.
Ocenie podlegają : poprawność leksykalna i gramatyczna, indywidualna interpretacja utworu oraz odpowiedni dobór słów w kontekście.

Wyniki:

I miejsce Aleksandra Gonera - Gimnajzum nr 1 w jaśle

II miejsce Dominika Marcisz Zespół Szkół w Łężynach

III miejsce Paweł Musiał Gimnazjum w Nowym Żmigrodzie

Wyróżnienie: Karolina Kurdziel Publiczne Gimnazjum w Dębowcu, Gabriela Łyszczarz Zespół Szkół w Bączalu Dolnym

O terminie rozdania nagród organizatorzy poinformują telefonicznie.