Wyniki IX Powiatowego Konkursu Tłumaczenia Poezji Niemieckiej „Eine Perle unter den Gedichten

18 maja 2017 r. odbyła się IX edycja Powiatowego Konkursu Tłumaczenia Poezji Niemieckiej „Eine Perle unter den Gedichten” w którym wzięło udział 23 uczniów z 6 gimnazjów powiatu jasielskiego.W tym roku przygotowaliśmy dla uczestników wiersz pt. „Frühling willkommen“, którego autorką jest Irmgard Adomeit.

Należy podkreślić, iż tegoroczni młodzi poeci - gimnazjaliści reprezentowali bardzo wysoki poziom, „szlifując” tytułowe perełki w swoich przekładach wierszy.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom pozytywnej weny twórczej, a zwycięzców zapraszamy po odbiór nagród na uroczysty apel, który organizowany jest w Gimnazjum nr 1 w czerwcu. O dokładnej dacie poinformujemy.

DYPLOM LAUREATA:

1) Dominika Oleszkowicz - Gim. Nr. 2 Im. Ignacego Łukasiewicza w Jaśle.

Nauczyciel - Krystyna Filip

2) Anna Kuźnar - Gim. Nr 1 W Jaśle

Nauczyciel - Aneta Sajdak Such

3) Anna Szot - Gim. Nr 2 W Jaśle.

Nauczyciel - Krystyna Filip.

DYPLOM FINALISTY:

1) Klaudia Nowak - Zespół Szkół Publicznych w Bączalu Dolnym

Nauczyciel - Katarzyna Czerkowicz

2) Julia Świątek - Gim. Nr 1 w Jaśle.

Nauczyciel - Gabriela Dołęga

3) Julia Gondek - Publiczne Gim. w Dębowcu