Gimnazjum nr 1 w Jaśle

Program profilaktyczny ?Nie potrafię z tym żyć?

4 listopada 2010 r. klasy I a, I c, I e oraz I i wzięły udział w programie profilaktycznym, który miał na celu wskazanie uczniom możliwości uzyskania pomocy w razie przeżywania problemów w relacjach rówieśniczych, trudności szkolnych, rodzinnych i materialnych. Głównym celem programu było zapobieganie zachowaniom samobójczym wśród młodzieży gimnazjalnej. Zajęcia profilaktyczne składały się z przedstawienia teatralnego wykonanego przez Teatr ?Best? z Krakowa oraz prelekcji z wykorzystaniem metod aktywnych.

Uczniowie klas pierwszych z dużą uwagą i zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach rozwijając w ten sposób umiejętność radzenia sobie z wymogami życia.

Program profilaktyczny"Nie potrafię z tym żyć"

 

Turniej szachowy

 Gimnazjum nr 1 w Jaśle gościło reprezentacje szkół startujące w eliminacjach powiatowych w szachach drużynowych. Drużyna szachowa w rozgrywkach szkolnych składa się z czterech uczniów (trzech chłopców i jednej dziewczynki). Zawody odbyły się w dniu 26.10.2010 roku (wtorek), podczas których zmagały się szkoły podstawowe, gimnazjalne i średnie z powiatu jasielskiego. Po dwie najlepsze drużyny w każdej kategorii wiekowej awansowały do następnego etapu rozgrywek, czyli zawodów rejonowych.

Wyniki:

szkoły podstawowe:
1) Szkoła Podstawowa nr 4 Jasło
2) Szkoła Podstawowa nr 2 Osobnica

gimnazja:
1) Gimnazjum nr 1 Jasło
2) Gimnazjum nr 1 Osobnica

szkoły średnie:
1) I Liceum Ogólnokształcące Jasło
2) II Liceum Ogólnokształcące Jasło
3) Zespół Szkół Budowlanych Jasło
4) Zespół Szkół nr 2 Jasło

 

Indywidualny turniej szachowy odbył się 23 października 2010 roku w szkolnej hali sportowej.

W kategorii starszych klas szkół podstawowych (do lat 12) zwyciężył Dawid Węgrzyniak (Szkoła Podstawowa nr 4 Jasło) przed Piotrem Mikrutem (Szkoła Podstawowa nr 4 Jasło) i Kamilem Mierzwa (Szkoła Podstawowa nr 1 Jasło).

W najmłodszej grupie wiekowej do lat 9 najlepszą dziewczynką okazała się Julia Madej, natomiast wśród chłopców zwyciężył Dawid Stopa przed Michałem Majewskim (obaj Szkoła Podstawowa nr 8 Jasło) i Jakubem Świstakiem (Szkoła Podstawowa nr 2 Jasło).

 

 



 

 

Siatkarskie ?trójki? chłopców-MISTRZOSTWA SZKOŁY

Tradycyjnie w naszym gimnazjum we wrześniu i październiku odbywają się turnieje ?TRÓJEK? siatkarskich chłopców.

 Wysokość siatki 235 cm., 1/2 boiska 4,5 x 9 m. 

                                                           KLASA  III

                                 Eliminacje  13.IX.2010  poniedziałek:

Grupa A  : 3a2, 3c, 3a1

3a2 - 3c      2:0  (15:11,18:16)

3c  -3a1      0:2  (10:15,9:15) 

3a2 ? 3a1   0:2  (12;15,12;15)

                       I miejsce :   3a1     4pkt. (4-0)     

                       II miejsce:   3a2     5 pkt. (2-2)           

                       III miejsce:  3c       4pkt. (0-4)

                                              Awans do finału :  3a1, 3a2

Grupa B  :  3d, 3f, 3b, 3e

3d-3f       2:0 (15:13,15:9) 

3b-3e       0:2 (10:15,11:15) 

3d-3b       2:0 (15:11,15:13)

3f-3e         0:2 (11:15,13:15)

3d-3e        2:0 (15:11,16:14)

3f-3b         2:0 (15:6,15:6)

                       I  miejsce :   3d      6 pkt. (6-0)               

                       II miejsce :   3e      5pkt. (4-2)

                       III miejsce:   3f       4pkt. (2-4)               

                      IV miejsce:    3b      3 pkt. (0-6)

                                              Awans do finału : 3d, 3e, 3f

                               FINAŁ  17.IX.2010  piątek:

3d-3a2    2:0 (15:6,17:15)

3a1-3f     2:0 (15:10)

3d-3e      2:1 (15:7,13:15,15:7)

3a2-3f     2:0 (15:11,15:13)

3d-3f       2:0 (15:11,18:16)

3e-3a1     0:2 (7:15,7:15),

3d-3a1    2:0 (15:11,15:12)

3e-3a2     0:2 (15:17,14:16) 

3a1-3a2  1:2 (15:12,13:15,12:15)

3f-3e       2:0 (15:8,21:23,15:7)

  

WYNIKI    KOŃCOWE :

                 I  MIEJSCE  3d ? 8pkt. (8-1)  (Myśliwiec P., Pankiewicz, Misiołek, Skoczek, Gotfryd)

                 II miejsce  3a2 ?7 pkt. (6-3)  (Ryzner, Syzdek, Jodłowski)

                 III miejsce  3a1 -6 pkt. (5-4)  (Nabożny, Michalec, Kardaś)

                  IV miejsce  3f ? 5 pkt. (2-7)  (Jaracz, Zima, Stygar)

                  V miejsce   3e ? 4 pkt.(2-8)  (Piekarz, Paluch, Myśliwiec J.)                 

                                                            

                                                        KLASA  II

                      Eliminacje  20.IX.2010  poniedziałek:

Grupa A : 2a1, 2d, 2h

2a1-2d  2:1 (13:15,17:15,15:11) 

2d-2h  1:2 (11:15,15:13,3:15) 

2a1-2h  2:0 (15:9,15:11)

                       I miejsce - 2a1  4 pkt. (4-1)          

                       II miejsce ? 2h  3 pkt. (2-3)     

                       III miejsce- 2d ? 2 pkt. (2-4)

                                            Awans do finału : 2a1, 2h

 

Grupa B : 2a2, 2f, 2g

2a2-2f      2:0  (15:6,15:11)      

2f-2g        0:2 (9:15,3:15)     

2a2-2g     2:0 (15:11,22:20)

                        I miejsce ? 2a2     4 pkt. (4-0)           

                       II miejsce ? 2g       3 pkt. (2-2)       

                       III miejsce ? 2f       2 pkt. (0-4)

                                            Awans do finału : 2a2, 2g

                          

                               FINAŁ    24.IX.2010  piątek

2h-2g         2:0 (15:10,15:7)  

2a1-2a2     1:2 (16:14,13:15,11:15)

2h-2a1       1:2 (9:15,15:12,10:15)

2g-2a2        0:2 (14:16,14:16)

2h-2a2        1:2 (15:12,11:15,12:15)  

2g-2a1        0:2 (9:15,14:16)

            WYNIKI KOŃCOWE :

                         I  MIEJSCE ? 2a2  (Niemczyński, Borowiec, Dubiel, Rączka)

                         II miejsce ? 2a1  (Źrebiec, Romanek, Białas, Bućko)

                        III miejsce -  2h  (Górka, Gaweł, Lechowski)

                        IV miejsce ? 2g  (Maciejowski, Boczkowski, Matysik)

                                                                   KLASA  I

                          Eliminacje  27.IX.2010   poniedziałek

Grupa  A  : 1a2, 1b, 1h1

1a2-1b      2:1 (18:16,11:15,15:5)       

1b-1h1      0:2 (7:15,13:15)       

1a2-1h1    0:2 (10:15,6:15)

                     I miejsce ? 1h1  4 pkt.  (4-0)            

                     II miejsce ? 1a2  3 pkt. (2-3)       

                     III miejsce ? 1b  2 pkt.(1-4)

                                             Awans do finału : 1h1, 1a2

Grupa  B  : 1d, 1a1, 1h2

1d-1a1           2:0 (15:12,15:8)               

1a1-1h2         0:2 (7:15,8:15)         

1d-1h2           0:2 (6:15,12:15)

                I miejsce  1h2  4 pkt. (4-0)              

                II miejsce  1d  3 pkt. (2-2)       

               III miejsce   1a1   2 pkt. (0-4)

                                      Awans do finału : 1h2, 1d

                                             

                                      FINAŁ  1.X.2010 piątek

1d-1h2          1:2 (16:18,15:12,8:15)

1h1-1a2        2:0 (15:10,15:8)

1d-1h1          0:2 (2:15,2:15)

1h2-1a2        1:2 (14:16,15:13,12:15)

1d-1a2          0:2 (8:15,9:15)

1h2-1h1        0:2 (6:15,12:15)

     WYNIKI  KOŃCOWE :

                          I MIEJSCE  1h1   6 pkt. (6-0)    (Łaba, Żółtek, Warchoł)

                         II miejsce    1a2   5 pkt. (4-3)    (Pelczar, Kwiatkowski, Kamiński, Kardaś)

                        III miejsce    1h2   4 pkt. (3-5)    (Mucha, Zima, Szpak)

                        IV miejsce    1d     3 pkt. (1-6)    (Pawlik, Pienta, Gogosz)

 

PODSUMOWANIE :

Turniej ?Trójek? siatkarskich chłopców  kl. I-III :

-przeprowadzony był w ciągu  6 dni (eliminacje +finał),

 -rywalizacja sportowa trwała przez 43 interesujące i emocjonujące mecze,

-w turniejach uczestniczyło 19 drużyn  - 68   zawodników,  

         Serdeczne podziękowania dla cierpliwych sędziów (uczennice i uczniowie klasy sportowej 3a),Dyrekcji Gimnazjum (za ?słodkie? nagrody)i pana Bizonia (za graficzne wsparcie-dyplomy)                                                 

                                                                           

 

Dzień Edukacji Narodowej 2010

14 października obchodzimy w Polsce Dzień Edukacji Narodowej popularnie zwany Dniem Nauczyciela. Dzień ten ustanowiono 27 kwietnia 1972 na mocy ustawy - Karta praw i obowiązków nauczyciela , upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej (KEN), utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Pełna, pierwotna nazwa komisji brzmiała : "Komisja nad Edukacją Młodzi Szlacheckiej Dozór Mająca". Inicjatorem jej powstania był ksiądz Hugo Kołłątaj. KEN powstała po rozwiązaniu w w 1773 roku zakonu jezuitów, który do tej pory sprawował piecze nad edukacją w Rzeczypospolitej. W pierwszych latach działania komisja opracowała i wprowadziła trójstopniowy model edukacji. Stopień pierwszy - szkoły parafialne (dla niższych stanów - chłopów i mieszczan), stopień drugi - przeznaczone dla rodzin szlacheckich szkoły powiatowe i stopień trzeci, najwyższy, dla najbardziej uzdolnionych - uniwersytety. Dzień Edukacji Narodowej jest uroczyście obchodzony w instytucjach związanych z edukacją, jest okazją do nagradzania wyróżniających się dla edukacji osób.

W Gimnazjum nr 1 cała społeczność szkolna świętowała Dzień Nauczyciela podczas uroczystej akademii, w czasie której uczniowie składali życzenia swoim pedagogom.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:

Dzień Nauczyciela 2010

 

Terminarz Konkursów Przedmiotowych 2011/2012

W roku szkolnym 2011/2012 Podkarpacki Kurator Oświaty organizuje dla uczniów szkół gimnazjalnych następujące konkursy przedmiotowe:

 

 konkursetap szkolny etap rejonowy etap wojewódzki 
 polonistyczny 7 listopada 2011 10 grudnia 2011 25 lutego 2012
 historyczny 26 października 2011 3 grudnia 2011 18 lutego 2012
 geograficzny 24 października 2011 26 listopada 2011 21 stycznia 2012
 biologiczny 28 października 2011 2 grudnia 2011 17 lutego 2012
 chemiczny 4 listopada 2011 9 grudnia 2011 24 lutego 2012
 fizyczny 19 października 2011 19 listopada 2011 14 stycznia 2012
 matematyczny 21 października 2011 25 listopada 2011 20 stycznia 2012
 j. angielskiego 17 października 2011 18 listopada 2011 13 lutego 2012
 j.niemieckiego 3 listopada 2011 8 grudnia 2011 23 lutego 2012
 informatyczny 10 listopada 2011 9 stycznia 2012 13 lutego 2012

 Regulaminy konkursów można znaleźć na stronie internetowej ( patrz link poniżej)

Konkursy przedmiotowe 2011/2012 

 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
© 2009 Gimnazjum nr 1 w Jaśle
Webmaster