Gimnazjum nr 1 w Jaśle

Wyniki IX Powiatowego Konkursu Tłumaczenia Poezji Niemieckiej „Eine Perle unter den Gedichten

18 maja 2017 r. odbyła się IX edycja Powiatowego Konkursu Tłumaczenia Poezji Niemieckiej „Eine Perle unter den Gedichten” w którym wzięło udział 23 uczniów z 6 gimnazjów powiatu jasielskiego.W tym roku przygotowaliśmy dla uczestników wiersz pt. „Frühling willkommen“, którego autorką jest Irmgard Adomeit.

Należy podkreślić, iż tegoroczni młodzi poeci - gimnazjaliści reprezentowali bardzo wysoki poziom, „szlifując” tytułowe perełki w swoich przekładach wierszy.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom pozytywnej weny twórczej, a zwycięzców zapraszamy po odbiór nagród na uroczysty apel, który organizowany jest w Gimnazjum nr 1 w czerwcu. O dokładnej dacie poinformujemy.

DYPLOM LAUREATA:

1) Dominika Oleszkowicz - Gim. Nr. 2 Im. Ignacego Łukasiewicza w Jaśle.

Nauczyciel - Krystyna Filip

2) Anna Kuźnar - Gim. Nr 1 W Jaśle

Nauczyciel - Aneta Sajdak Such

3) Anna Szot - Gim. Nr 2 W Jaśle.

Nauczyciel - Krystyna Filip.

DYPLOM FINALISTY:

1) Klaudia Nowak - Zespół Szkół Publicznych w Bączalu Dolnym

Nauczyciel - Katarzyna Czerkowicz

2) Julia Świątek - Gim. Nr 1 w Jaśle.

Nauczyciel - Gabriela Dołęga

3) Julia Gondek - Publiczne Gim. w Dębowcu

Nauczyciel - Magdalena Źrebiec - Fuk



 

,, Ziemia została Ci powierzona – zarządzaj nią mądrze”

15 maja 2017r. o godzinie 1000 w Gimnazjum Nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. św. Jadwigi Królowej w Jaśle rozpoczął się XVIII Powiatowy Konkurs Ekologiczny ,

Czyste Środowisko-Czysta Gleba a selektywna zbiórka odpadów”.

Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy o środowisku i jego zagrożeniach, kształtowanie postaw proekologicznych, rozwijanie wiedzy o formach ochrony przyrody.

W konkursie wzięło udział 41 uczniów reprezentujących gimnazja: Gimnazjum
w Brzyskach, Gimnazjum w Błażkowej, Gimnazjum w Osobnicy, Gimnazjum w Kołaczycach, Gimnazjum w
Kątach, Gimnazjumw Nowym Żmigrodzie, ZSM Nr3 Gimnazjum Nr2 w Jaśle, Gimnazjum Nr 1w Jaśle.

Konkurs był jednoetapowy. Uczniowie pracowali indywidualnie rozwiązując test jednokrotnego wyboru składający się z 50 pytań zamkniętych i dwóch pytań otwartych..

Konkurs decyzją Podkarpackiego Kuratora Oświaty uprawniony jest do wpisania na świadectwie - nagrodzeni uczniowie oprócz nagród rzeczowych uzyskują punkty preferencyjne przydatne w rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych.

Po ocenie prac uczniów ustalono następujące wyniki konkursu:

L.p.

Kod ucznia

Liczba punktów

1

01

58

2

02

37

3

03

----------------

4

04

44

5

05

45

6

06

59

7

07

56

8

08

41

9

09

54

10

011

34

11

012

47

12

013

45

13

014

46

14

016

57

15

017

59

16

018

58

17

019

40

18

020

32

19

021

32

20

022

51

21

023

52

22

024

24

23

025

42

24

026

37

25

027

55

26

028

--------------

27

029

32

28

030

49

29

031

35

30

032

45

31

033

58

32

034

-----

33

035

44

34

036

60

35

037

39

36

039

30

37

040

51

38

041

47

39

010

50

40

015

43

41

038

40

A oto lista nagrodzonych uczniów:

L.p.

Miejsce

Imię i nazwisko ucznia

Gimnazjum

Imię i nazwisko opiekuna ucznia

Liczba pkt.

Status

1

I

Arkadiusz Lenart

Kołaczyce

Beata Opałka

60

Laureat

2

II

Zofia Dołba

Nr 1 Jasło

Olga Seredyńska

59

Laureat

II

Magdalena Kurdziel

Nowy Żmigród

Barbara Świerzowska

59

Laureat

3

III

Anna Rachowicz

Kołaczyce

Beata Opałka

58

Laureat

III

Tomasz Jedziniak

Kołaczyce

Beata Opałka

58

Laureat

III

Jakub Kalisz

Nr1 Jasło

Maria Zajchowska

58

Laureat

4

IV

Natalia Zaleśny

Nr 1 Jasło

Olga Seredyńska

57

Finalista

5

V

Kamil Kras

Nr 1 Jasło

Maria Zajchowska

56

Finalista

6

VI

Weronika Grzywacz

Kąty

Waldemar Tokarczyk

55

Wyróżnienie

7

VII

Katarzyna Majka

Nr 1 Jasło

Agnieszka Dziadosz

54

Wyróżnienie

8

VIII

Anna Węgrzyn

Kołaczyce

Beata Opałka

52

Wyróżnienie

9.

IX

Natalia Ryznar

Nr 2Jasło

Maria Kosiek

51

Wyróżnienie

IX

Aleksandra Leśniak

Nr 2 Jasło

Maria Kosiek

51

Wyróżnienie

Konkurs przygotowała- Maria Zajchowska

Konkurs przeprowadziły - Elżbieta Niedźwiedź i Olga Seredyńska

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w kokursie i gratulujemy świetnych wyników!


 

 

 

Wyniki XVIII Powiatowego Konkursu Matematycznego Klas III

W dniu 16 maja 2017 r. 41 uczniów z siedmiu szkół gimnazjalnych wzięło udział w konkursie matematycznym. Po ocenie prac komisja przyznała uczniom wyszczególnione w poniższej tabeli punkty.

Lp.

Kod ucznia

Liczba punktów

Miejsce

Zadania zamknięte

Zadania otwarte

Łącznie

1

35

10

10

20

I m.

2

18

10

10

20

I m.

3

05

10

9,5

19,5

II m.

4

17

10

9,5

19,5

II m.

5

12

9

10

19

III m.

6

34

9

10

19

III m.

7

29

9

10

19

III m.

8

16

9

10

19

III m.

9

37

9

9,5

18,5

IV m.

10

39

9

9,5

18,5

IV m.

11

27

9

9

18

V m.

12

19

8

10

18

V m.

13

21

7

8,5

15,5

Wyr.

14

08

9

6

15

Wyr.

15

28

9

5

14

Wyr.

16

23

7

6

13

Wyr.

17

03

8

5

13

Wyr.

18

04

8

4,5

12,5

19

15

7

5

12

20

02

8

3

11

21

42

5

6

11

22

26

8

2,5

10,5

23

30

6

4,5

1,5

24

20

5

5

10

25

01

8

2

10

26

44

4

6

10

27

32

6

4

10

28

33

7

2,5

9,5

29

06

8

1

9

30

40

5

4

9

31

10

5

4

9

32

43

4

5

9

33

41

5

3,5

8,5

34

31

4

4

8

35

36

4

4

8

36

38

6

2

8

37

25

5

2,5

7,5

38

11

4

1,5

5,5

39

22

5

0,5

5,5

40

13

4

1

5

41

14

5

0

5


 

23 maja 2017 r. (wtorek)

odbędą się konsultacje dla rodziców uczniów klas I, II i III.

 

godz. 16.00 – kl. I i II

kl. 1a – s.66                                        kl. 2a – s.56

kl. 1b – s. 55                                       kl. 2b – s. 39

kl. 1c -  s.20                                       kl. 2c – s. 49

kl. 1d – s. 53                                       kl. 2d – s. 19

kl. 1e – s. 52                                       kl. 2e – s. 63

kl. 1f - s. 48                                        kl. 2f – s. 34

kl. 1g – s. 65                                       kl. 2g – s. 51

kl. 1h – s. 54                                       kl. 2h – s. 40

 

godz. 16.45- kl. III

kl. 3a – s. 63                                       kl. 3f – s. 52        

kl. 3b – s.39                                        kl. 3g – s. 49

 kl. 3c – s.34                                       kl. 3h – s. 55                            

kl. 3d – s. 54                                                 

kl. 3e – s. 66


 

 

 

Wyniki XI Powiatowego Konkursu Geograficznego

 

„ Odkryj Europę”, który odbył się 10 maja 2017r.

 

 

Kod

Ilość punktów

Kod

Ilość punktów

01

42,5

47

40

02

52,5

48

44,5

03

59

49

32,25

04

27,75

50

70,5

05

41

51

58

06

31,5

52

61

07

48,5

53

41

08

56

54

62

09

26,5

55

69,5

10

67,5

56

28

11

62

57

41

12

34,5

58

58

13

54,25

59

43,5

14

59,5

60

61

15

40   - prawidłowy wynik 71,5 pkt. Przepraszamy za pomyłkę!

 

 

16

56,75

 

 

17

43,5

 

 

18

62

 

 

20

45,75

 

 

22

36,25

 

 

23

51,5

 

 

24

60,5

 

 

25

51,5

 

 

26

48.75

 

 

27

45,75

 

 

28

37,5

 

 

29

44

 

 

30

50,25

 

 

31

71

 

 

32

36

 

 

33

58

 

 

34

61

 

 

35

61,5

 

 

36

40

 

 

38

46,75

 

 

39

62

 

 

40

69,5

 

 

41

58

 

 

42

57,5

 

 

43

55,25

 

 

44

78

 

 

45

60,5

 

 

46

35,5

 

 


 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
© 2009 Gimnazjum nr 1 w Jaśle
Webmaster